Z mobilnej bankowości korzysta aż 17 mln Polaków!

karta platnicza mbank pexels
(fot. Karolina Grabowska z Pexels)

Jak wynika z najnowszych danych, Polacy coraz chętniej korzystaj z mobilnej bankowości.

Prawie 17 mln użytkowników bankowych aplikacji w 2021

Według danych zebranych przez portal Cashless, w IV kwartale 2021 roku największe banki w Polsce osiągnęły spory wynik wykorzystania aplikacji mobilnych. Dokładnie było to 16,9 mln użytkowników aplikacji.

Jest o około 750 tysięcy więcej niż w III kwartale 2021 roku. W porównaniu do końcówki 2020 roku to aż o 3,2 mln więcej. Wtedy było to 13,7 mln użytkowników mobilnych aplikacji bankowych. Liderem na tym rynku jest PKO BP chwalący się wynikiem na poziomie 3,9 mln. Następnie kolejno mamy mBank, ING, Pekao i Santander. Ranking zamyka Bank Pocztowy oraz BOŚ.

mbank aplikacja bankowa
Aplikacja mBank

Tutaj trzeba dodać, że rzeczywista liczba użytkowników mobilnej bankowości na rynku polskim jest wyższa. Ustalenie dokładnej wartości jest trudne przez fakt, że nie wszystkie banki udostępniają takie informacje lub nie aktualizują ich na bieżąco. Też trzeba zaznaczyć, że niektóre osoby korzystają z wielu aplikacji jednocześnie. Wielu klientów też woli logować się na swoje konta poprzez witryny internetowe, a nie dedykowane aplikacje.

Ranking banków aplikacje
(fot. Cashless)

Mobilna bankowość to faktycznie spora wygoda. Pomijając już takie drobnostki jak szybkie przelewy, podejrzenie salda czy innych informacji, to właśnie w tych aplikacjach znajdziemy opcję generowania kodów BLIK, które przydają się podczas płacenia w internecie, wypłaty gotówki czy nawet zapłaty za pokarm w restauracji.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!