Mobilny mBank uaktualniony. Aplikacja stała się nieco wygodniejsza

mbank
(fot. bna.pl)

Deweloperzy aplikacji bankowej mBank dodali coś niezbyt wielkiego, ale znacznie ułatwiającego codzienne używanie aplikacji. Powitajcie “nowe” skróty.

mBank z nowymi skrótami

Gdzieś od końcówki 2016 roku jestem klientem mBanku i byłem użytkownikiem tej starej wersji aplikacji. Swoim wyglądałem z pewnością nie wygrałaby konkursu na najładniejszą aplikację na smartfony, jednak nie można było odmówić jej wygody użytkowania. Wszelkie czynności wykonywały się całkiem wygodnie i szybko.

Warto sprawdzić: Nareszcie! Bank Pocztowy i SGB z obsługą Google Pay

Nowy design, dodany już nieco ponad roku temu, z pewnością jest przyjemny dla oka, jednak są w nim elementy, które niezbyt mi się spodobały. Przede wszystkim brakowało mi na ekranie głównym przycisku do natychmiastowego wykonania przelewu. Zamiast tego trzeba było wysunąć podmenu kryjące się pod jednym z przycisków na środku ekranu i wybrać odpowiednią opcję. Gdy natomiast chcieliśmy zrobić przelew na numer telefonu, to musieliśmy wchodzić w zakładkę Płatności i szukać odpowiedniej opcji. Można uznać to za błahostkę, jednak po prostu było widać, że należy to poprawić.

Mobilny mBank uaktualniony. Aplikacja stała się nieco wygodniejsza
(fot. Grzegorz Cichocki)

Twórcy aplikacji postanowili to jakoś naprawić i muszę przyznać, że się im udało. Zamiast wcześniej wspomnianego podmenu mamy trzy skróty, gdzie domyślnie pierwsze dwa to Nowy przelew oraz BLIK. Trzeci natomiast definiujemy samemu – ja wybrałem przelew na własne konto, co znacznie ułatwia mi przerzucanie pieniędzy pomiędzy rachunkami. Co równie ważne, pierwszy i trzeci skrót możemy przemapować. Nietykalnym jest natomiast ten drugi – BLIK.

Mobilny mBank uaktualniony. Aplikacja stała się nieco wygodniejsza
(fot. Grzegorz Cichocki)

Dodawanie takich skrótów to standard na rynku, który można znaleźć w aplikacjach od takich banków jak ING czy BNP Paribas. Ważne jednak, że w ogóle je dodano.

Jak oceniacie aplikacje bankowe swoich banków? Opiniami podzielcie się w komentarzu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!