Nareszcie! Bank Pocztowy i SGB z obsługą Google Pay

(fot. Bank Pocztowy)
(fot. Bank Pocztowy)

Przyznam szczerze, że aktualnie trudno mi jest wyobrazić sobie wyjście na zakupy bez Google Pay. Cieszy mnie więc to, że coraz więcej polskich banków dodaje obsługę tej usługi do swojej oferty. Dzisiaj na tę listę trafiły takie banki jak Bank Pocztowy oraz SGB.

SGB i Bank Pocztowy z obsługą Google Pay

Już od dłuższego czasu SGB jak i Bank Pocztowy deklarują, że chcą udostępnić klientom nie tylko Google Pay, ale i Apple Pay. Banki te powoli zaczynają wywiązywać się z tych obietnic.

Warto sprawdzić: Lidl Pay, czyli do Polski zawita nowa forma płatności smartfonem

Jak donosi portal Cashless i zagraniczne portale tematyczne, Google Pay zostało udostępnione na klientów Banku Pocztowego (w tym EnveloBank) i już teraz wybrani klienci mogą korzystać z tej usługi. Reszta użytkowników będzie mogła rozpocząć przygodę z płatnościami mobilnymi 1 sierpnia. Co ważne, obsługiwane są wszystkie karty wydane przez Bank Pocztowy – zarówno VISA, jak i MasterCard. Wyjątek stanowią naklejki zbliżeniowe. Również i klienci banków grupy SGB już 1 sierpnia (to jest czwartek) będą mogli płacić telefonem dzięki Google Pay. W tym przypadku także wspierane będą karty płatnicze od VISA i MasterCard. Tego samego dnia grupa wyposaży swoich klientów również w popularny Blik.

Nareszcie! Bank Pocztowy i SGB z obsługą Google Pay

Jeśli jesteś klientem któregoś z wyżej wymienionych banków i chcesz korzystać z usługi Google Pay, to najpierw musisz zaktualizować aplikację bankową za pomocą Sklepu Google Play. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!