Mobilny Youtube zaoferuje nowe i wygodne gesty

youtube
Nowe logo Youtube

Niechętnie muszę przyznać, że z aplikacji Youtube korzystam całkiem dużo. Mobilny Youtube jest wygodny w obsłudze, jednak zawsze może być lepszy. Dlatego też Google dodaje nowe gesty znacznie ułatwiające pracę ze smartfonem.

Mobilny Youtube z nowymi gestami

Aktualnie aby wejść w tryb pełnoekranowy musimy albo nacisnąć odpowiedni przycisk, albo przekręcić telefon zmieniając jego orientację. Drugi gest wydaje się być całkiem wygodny, tak nigdy nie miałem okazji z niego skorzystać. Dlaczego? To proste – mam zablokowany obrót ekranu. Na szczęście Google zamierza dodać jeszcze jeden gest.

Warto przeczytać: Youtube dostanie nowe, znacznie ładniejsze logo!

I mało tego, będzie on całkiem prosty. Jak ma działać? Użytkownik będzie musiał przeciągnąć do góry po podglądzie filmu aby uruchomić tryb pełnoekranowy.

Mobilny Youtube zaoferuje nowe i wygodne gesty

Google postanowiło również przenieść przycisk automatycznego odtwarzania (Autoplay) na samą górę aplikacji, co ma ułatwić jego naciskanie. Ma być także łatwiejszy dostęp do napisów oraz pojawią się nowe podglądy filmów.

Mobilny Youtube zaoferuje nowe i wygodne gesty

Najnowsze informacje mówią, że zmiany w aplikacji Youtube powinny już pojawiać się u pierwszych użytkowników smartfonów z Androidem i iOS. Pomimo tego, że mam najnowszą wersję programu, tak nowości dalej nie widzę. Liczę jednak, że już niedługo będę mógł z nich skorzystać, bowiem wydają się być naprawdę przydatne.

Korzystacie z aplikacji Youtube? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!