mObywatel dominuje na Androidzie, ale nikogo to nie powinno dziwić

mobywatel 1

Serwis gov.pl podzielił się bardzo ciekawymi statystykami na temat użycia aplikacji mObywatel. Nie jest trudno się domyślić tego, który system dominuje.

mObywatel jest najczęściej wykorzystywany przez użytkowników Androida

mObywatel to specjalna aplikacja rządowa, która daje nam dostęp do wielu ważnych dokumentów w wersji elektronicznej. Mowa tu o dowodzie osobistym, Prawie Jazdy czy nawet dowodzie rejestracyjnym naszego pojazdu. Program jest obecny zarówno w Sklepie Google Play, jak i AppStore. Jak się jednak okazuje, zdecydowanym dominatorem jest Android.

Aż 87,37% użytkowników mObywatela korzysta z Androida, a 12,63% z telefonów firmy Apple. Wynik ten jednak nie powinien nikogo dziwić, bowiem telefonów z Androidem jest o wiele więcej i trafiają do przeróżnych półek cenowych, w tym do budżetowej.

mobywatel
(fot. gov.pl)

Opublikowane statystyki również dosyć ładnie pokazują fragmentację Androida i o dziwo w świecie mObywatela nie jest z tym aż tak źle. Dominującą edycją jest jeszcze najnowszy Android 11 (37,65%), a drugie miejsce zajmuje Android 10 (36,64%). Następnie znajdują się kolejne edycje, choć wartość ponad 10% przebił tylko Android 9 (dokładnie jest to 14,1%). W świecie iOS-a wygląda to nieco inaczej – z wersji 14. korzysta aż 98,1% użytkowników, a niemalże całą reszte stanowi iOS 13.

mObywatel to ciągły rozwój

Twórcy aplikacji już zapowiedzieli wiele ważnych zmian. Przede wszystkim uruchomiono wersję testową aplikacji, którą instalować może 200 wybranych osób. W testach natomiast są dwie najnowsze edycje najpopularniejszych systemów – iOS 15 i Android 12. Pozostając w temacie Zielonego Robocika, twórcy zamierzają przejść na nowy typ podawania aplikacji – Android App Bundles i porzucą stosowany do tej pory pakiet .apk.

Źródło: gov.pl, tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!