MojeIKP – aplikacja Ministerstwa Zdrowia już na Androidzie!

MojeIKP
MojeIKP

Internetowe Konto Pacjenta to jedna z wielu cyfrowych usług rządowych, z której mogą korzystać obywatele Polski. MojeIKP to dedykowana usłudze aplikacja mobilna z której od kilku dni korzystać mogą użytkownicy iOS-a. Teraz natomiast na to samo mogą pozwolić sobie właściciele sprzętów z Androidem.

Polacy chętnie korzystają z internetowych odpowiedników przeróżnych urzędów rządowych. W lutym tego roku liczba osób z założonym Profilem Zaufanym wzrosła do 9 733 246 (dla porównania: w tym samym okresie w 2020 roku było to 5 335 057). Jedną z podstawowych, rządowych aplikacji mobilnych jest mObywatel, która pozwala nam na wyświetlenie cyfrowej wersji dowodu osobistego, prawa jazdy czy legitymacji studenckiej. Kilka dni temu do tego grona dołączyła appka MojeIKP.

MojeIKP już w Sklepie Google Play!

Kilka dni temu Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o premierze aplikacji MojeIKP. Aplikacja daje nam szybki i wygodny dostęp do elementów związanych z Internetowych Kontem Pacjenta. To właśnie tutaj możemy chociażby podejrzeć wystawione recepty, a także skierowania (w tym na szczepienie przeciwko COVID-19). Niestety, z aplikacji korzystać mogli tylko użytkownicy systemu iOS. Teraz jednak się to zmienia!

Ponownie to Minister Zdrowia – za pośrednictwem sieci społecznościowych – poinformował o pojawieniu się aplikacji MojeIKP na urządzenia z systemem Android. Program jest już dostępny w Sklepie Google Play – wystarczy, że klikniecie >>tutaj<<.

Aplikację już pobrałem i zainstalowałem na POCO F2 Pro z Arrow OS. Pomyślnie przeszedłem proces zalogowania z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Ponadto poprawnie wyświetlają się wszystkie recepty, w tym skierowanie na szczepienie.

Jak Wam się podoba aplikacja MojeIKP? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Adam Niedzielski

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!