Monitor 500 Hz od Alienware ma już ustaloną datę premiery i cenę

Monitor 500 Hz od Alienware ma już ustaloną datę premiery i cenę
Źródło: Dell

W końcu doczekaliśmy się daty premiery długo wyczekiwanego monitora od Alienware, który ma oferować aż 500 Hz. Cena jednak trochę zaskakuje.

Potrzebne rozwiązanie?

Monitory gamingowe muszą spełniać bardzo rygorystyczne wytyczne. Szczególnie ważne jest to w obecnych czasach, gdy ogromna część tytułów opiera się na rozgrywkach sieciowych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że obecnie do czołówki najpopularniejszych gier należą FPS, czyli tzw. strzelanki. W tym przypadku częstotliwość odświeżania obrazu robi sporą różnicę. Dlatego też spora część graczy poszukuje monitorów o najwyższym możliwym współczynniku, na co odpowiada Alienware. Monitor oznaczony symbolem AW2524H poza 500 Hz oferuje również kilka innych ciekawych funkcji.

Monitor 500 Hz od Alienware ma już ustaloną datę premiery i cenę
Źródło: Dell

Robi wrażenie?

AW2524H ma zapewnić pół sekundy reakcji i redukcje światła niebieskiego. 24,5 cali przekątnej ekranu FHD IPS nie robi może szczególnego wrażenia, ale monitor będzie wyposażony w Nvidia G-Sync, co zapewni pełną kompatybilność ze wszystkimi kartami graficznymi od Nvidii. Natywna częstotliwość odświeżania wynosić będzie 480 Hz, a po podkręceniu będzie to już imponujące 500Hz. AW2524H zadebiutuje w pierwszy dzień wiosny tego roku, czyli 21 marca. Jego cena może jednak zniechęcić, ponieważ producent ustalił ją na poziomie 829,99 dolarów, czyli ok. 3690 złotych.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!