NVIDIA Eye Contact – dzięki sztucznej inteligencji nie trzeba już patrzeć w kamerę

nvidia broadcast eye contact

W styczniu NVIDIA wydała nową wersję oprogramowania NVIDIA Broadcast. Jest to program wykorzystujący głębokie uczenie oraz sztuczną inteligencję by wspomóc nas w komunikacji przez komputer z wykorzystaniem mikrofonu i kamerki. Firma chwali się dodaniem nowej, całkiem ciekawej funkcjonalności.

Do tej pory przy użyciu NVIDIA Broadcast można było poprawić jakość transmisji na cztery główne sposoby. Pierwszym z nich jest usuwanie szumu i echa (dostępne również w ramach odrębnej aplikacji RTX Voice). Kolejne trzy dotyczą obrazu, gdzie sztuczna inteligencja pozwala na zmianę tła, jego rozmycie lub automatyczne kadrowanie. Można także poprawić swój obraz i automatycznie go odszumić.

NVIDIA Broadcast Eye Contact w fazie beta

Oprogramowanie poszło o krok dalej i teraz jest w stanie modyfikować naszą twarz, tak abyśmy wyglądali jak patrzący w kamerę. Symulowana jest nie tylko pozycja gałek ocznych, ale także ich kolor, by był zgodny z tym prawdziwym. Podczas transmisji internetowej zazwyczaj nie da się jednocześnie patrzeć na naszego rozmówcę oraz w obiektyw kamerki internetowej. Często w takiej sytuacji odwracamy też wzrok od obiektywu, chcąc spojrzeć na coś innego, co znajduje się na wyświetlaczu. Według niektórych, również podczas spotkań online wypada utrzymywać “kontakt wzrokowy”, a NVIDIA Broadcast to umożliwi.

NVIDIA Eye Contact – dzięki sztucznej inteligencji nie trzeba już patrzeć w kamerę

Funkcja Eye Contact, bo taką nosi nazwę, została wdrożona oficjalnie do publicznej wersji beta. Znany producent układów graficznych tworzy ją od dawna, ale jak widać nie jest to takie proste i wymaga dopracowania. Jeśli jednak macie do dyspozycji sprzęt z kartą graficzną z serii RTX, to możecie sami się pobawić i ocenić efekt. A może uważacie, że NVIDIA Eye Contact jest creepy?

Źródło: nvidia.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!