Monitor Philips Brilliance 272B7QU – must-have do pracy zdalnej

Philips Brilliance 272B7QU
Philips Brilliance 272B7QU

Nowoczesne monitory zapewniają naprawdę bardzo ciekawy zestaw funkcji. Philips 272B7QUBHEB to świetny przykład takiego sprzętu, głównie przez fakt dostępności akcesoriów potrzebnych podczas konferencji online. Sprawdźmy co takiego oferuje!

Philips 272B7QUBHEB – specyfikacja

Monitor Philips 272B7QUBHEB cechuje się poniższą specyfikacją.

 • Przekątna: 27 cali
 • Matryca: IPS LCD, matowa powłoka
 • Częstotliwość odświeżania obrazu: 75 Hz
 • Rozdzielczość: 2560 x 1440 pikseli (WQHD), proporcje 16:9
 • Rodzaj podświetlenia: WLED
 • Czas reakcji: 5 ms
 • Jasność: 350 cd/m2
 • Kąty widzenia: 178 stopni
 • Złącza: Hub USB, DisplayPort x2, HDMI, USB-C, Ethernet
 • Wbudowane głośniki: Tak, 4 W
 • Dodatkowe: wbudowana kamera, wbudowany mikrofon, obrotowy ekran (pivot), dostępność VESA, regulacja wysokości
 • Wymiary: 61,4 x 54,8 x 25,7 cm
 • Waga: 7,52 kg
Monitor Philips Brilliance 272B7QU - must-have do pracy zdalnej

Philips 272B7QU – Twoje centrum pracy

Philips 272B7QU to coś więcej niż tylko sam monitor. Otóż w sprzęt wbudowano hub USB, co sprawia, że wpinając do laptopa jeden przewód USB-C, zyskujemy dostęp do wielu różnych dodatkowych portów USB, ładowania oraz właśnie mamy wyświetlacz. Tym samym monitor Philipsa możemy traktować jako stację dokującą.

Monitor Philips Brilliance 272B7QU - must-have do pracy zdalnej

Nie można też zapomnieć o porcie Ethernet. Jest to najlepsze wyjście, jeśli chcemy uzyskać dostęp do stabilnego i możliwie najszybszego połączenia internetowego w naszej domowej sieci lokalnej. Dobrze, że Philips o tym aspekcie nie zapomniał.

Monitor Philips Brilliance 272B7QU - must-have do pracy zdalnej

Philips 272B7QU to także bardzo dobry ekran do pracy. Dlaczego? Rozdzielczość 1440p sprawia, że zyskujemy o wiele większą powierzchnię do wykorzystania, tym samym wyświetlanie dwóch okien jednocześnie nie sprawia, że te muszą być niezwykle ściśnięte. Ponadto wyższa rozdzielczość to także o wiele większa ostrość. Ma to znaczenie zwłaszcza jak pracujemy z tekstem – w pakiecie biurowym, przeglądarce internetowej czy w środowisku programistycznym. Ponadto częstotliwość odświeżania obrazu została podniesiona do 75 Hz, dzięki czemu animacje będą zauważalnie płynniejsze.

Monitor Philips Brilliance 272B7QU - must-have do pracy zdalnej

Philips zadbał również o kwestie uzyskana odpowiedniej postawy przed komputerem. Dlatego też mamy tutaj zaawansowany stojak, który pozwala dopasować wysokość monitora. Możemy również monitor przekręcić. Niektórzy wolą, aby ekran był ustawiony pionowo – tutaj jest to bardzo proste do osiągnięcia. Jeśli natomiast ktoś woli skorzystać z zewnętrznego ramienia, to nie ma problemu – producent zaaplikował tutaj standard VESA.

Philips Brilliance 272B7QU jest także dobrym towarzyszem podczas rozmów i spotkań zdalnych. Przyjemny udział w konferencjach online umożliwia wbudowana, wysuwana kamerka internetowa zgodna z Windows Hello oraz mikrofony. Tym samym nie jest potrzebnym zakup dodatkowych akcesoriów, a całość wygląda o wiele lepiej i bardziej elegancko. To ważna zaleta dla osób ceniących minimalizm.

Monitor Philips Brilliance 272B7QU - must-have do pracy zdalnej

Jak zauważamy, Philips Brilliance 272B spełnia wiele ról. Ten 27-calowy monitor jest bardzo dobrym wyborem jak wykonujemy mnóstwo rozmów online, głównie przez fakt dostępu do wbudowanej kamerki, mikrofonów oraz głośników. Ponadto urządzenie jednocześnie jest hubem USB-C, dzięki czemu znacznie zwiększamy liczbę portów do naszej dyspozycji. Finalnie też nie można zapomnieć o dużej powierzchni roboczej, co zapewnia spora przekątna, ale także rozdzielczość WQHD. Praca z monitorem Philips, to po prostu czysta przyjemność.

Monitor Philips Brilliance 272B7QU - must-have do pracy zdalnej

Artykuł płatny. Powstał przy współpracy z marką Philips.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!