Mały krok dla człowieka, wielki skok dla ludzkości i.. Motoroli

Mały krok dla człowieka, wielki skok dla ludzkości i.. Motoroli

20 lipca 1969 roku miało miejsce historyczne wydarzenie dla ludzkości. Tego dnia człowiek po raz pierwszy postawił swoją stopę na Księżycu. Swój udział w misji Apollo 11 miała także Motorola, dla której także było to wręcz przełomowe wydarzenie.

Udział Motoroli w pierwszym lądowaniu na Księżycu

Po 50 latach od historycznego wydarzenia Motorola przypomina światu o swoim udziale w programie Apollo 11. Sam program rozpoczął się 16 lipca 1969 roku, a załoga wróciła na Ziemię 24 lipca lądując na Oceanie Spokojnym. Czas trwania misji wyniósł 195 godzin 18 minut i 35 sekund (od momentu startu do lądowania na Ziemi). Firma Motorola dostarczyła na potrzeby całej misji tysiące urządzeń półprzewodnikowych, naziemnych urządzeń do monitorowania i kontroli oraz 12 urządzeń pokładowych do śledzenia i komunikacji. Co więcej to właśnie transponder (przekaźnik) radiowy Motoroli zamontowany na pokładzie Apollo 11 zapewnił możliwość przekazania pierwszych w historii słów na linii Księżyc – Ziemia.

Zobacz także: Motorola One Pro jednak z czterema aparatami!

Nadajnik – odbiornik wyprodukowany przez Motorolę zamontowany był na statku kosmicznym i odpowiadał za wysyłanie sygnałów radiowych do trzech stacji odbiorczych zlokalizowanych na Ziemi. Tam demodulatory pasma FM Motoroli przekształcały je w transmisje radiowe i telewizyjne. Dzięki temu rozwiązaniu około 650 milionów ludzi na całym świecie mogło śledzić praktycznie na żywo pierwsze kroki stawiane przez dowódcę wyprawy Neila Armstronga. Kilka godzin dołączył do niego Buzz Aldrin, a obaj kosmonauci spędzili na powierzchni Księżyca 21 godzin i 36 minut.

Przez cały okres trwania misji Apollo 11 Motorola ściśle współpracowała z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) w celu zapewnienia sukcesu temu przedsięwzięciu.

A co wy myślicie o smartfonach i urządzeniach firmy Motorola? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!