Motorola Moto X40/Edge 40 Pro zdradza pierwsze szczegóły na swój temat

Motorola Edge X30
Motorola Edge X30 (fot. Motorola)

Motorola Edge X30 była pierwszym smartfonem na świecie z procesorem Snapdragon 8 Gen 1, który zadebiutował na rynku pod koniec 2021 roku. Na początku tego roku smartfon został natomiast przebrandowany na Edge 30 Pro i oficjalnie zaprezentowany na globalnym rynku. Tymczasem najnowsze przecieki pojawiające się w sieci wskazują na to, że Motorola pracuje nad kolejną generacją. Oto, co wiemy na temat nadchodzącego modelu Moto X40/Edge 40 Pro. 

Co zaoferuje Motorola Moto X40/Edge 40 Pro?

W bazie danych 3C pojawiło się urządzenie o oznaczeniu kodowym XT2301-5, którym może być kolejny flagowy model z serii X. Nadchodząca Motorola może zadebiutować na rynku w grudniu bieżącego roku, jako następca Moto Edge X30. 

Inny wyciek, który pojawił się w sieci sugeruje, że nadchodzące flagowce firmy noszą nazwy kodowe Bronco i Canyon. Nieoficjalnie mówi się, że urządzenia zostaną wprowadzone na rynek globalny jako Motorola Edge 40 oraz Edge 40 Pro. 

Motorola Edge 30
(fot. Motorola)

Oczekuje się, że Motorola Edge X40 będzie wyposażona w wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania obrazu 165 Hz. Za wydajność ma natomiast odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który oficjalnie ma zadebiutować na rynku w połowie listopada. Parametry techniczne uzupełniać ma jeszcze 8 GB lub 12 GB pamięci RAM. Za jakość zdjęć odpowiadać ma natomiast 50 Mpx obiektyw główny, 50 Mpx obiektyw ultraszerokokątny, 12 Mpx teleobiektyw oraz 60 Mpx kamerka do selfie. 

Na ten moment więcej szczegółów nie jest znana, ale wszystko wskazuje na to, że smartfon pod względem parametrów technicznych zadowoli sporą część użytkowników. Prezentacja tego modeli z całą pewnością przypadnie na pierwszy kwartał 2023 roku. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!