Motorola Moto X50 Ultra ma być flagowcem przesiąkniętym sztuczną inteligencją!

Motorola Moto X50 Ultra na pierwszych przeciekach
źródło: YouTube @Sparrows News

Do sieci wyciekł właśnie teaser nowego smartfona Motorola, który prawdopodobnie powstanie przy współpracy Formułą 1 z oraz będzie bogaty w wiele funkcji bazujący na AI. Oto, co wiemy na jego temat. 

Motorola Moto X50 Ultra ma być innowacyjnym flagowcem napędzanym przez AI!

Producent zapowiedział, że smartfon zaoferuje inteligentne funkcje, które być może będą odpowiedzią na rozwiązanie zaprezentowane przez Samsunga przy okazji debiutu serii Galaxy S24. Na ten moment nie ujawniono, jakie funkcje AI zaoferuje smartfon, ale oczekuje się, że będzie to tłumaczenie na żywo różnych tekstów czy nawet rozmów. Nie zabraknie pewnie dodatkowych rozwiązań w kwestii fotografowania, filmowania oraz edycji. 

W materiałach reklamowych można zauważyć bolid Formuły 1, co z kolei może sugerować prawdopodobną datę premiery nawiązująco do wyścigu Grand Prix China F1. Jeśli wszystko się potwierdzi, to Motorola Moto X50 Ultra zadebiutuje na rynku oficjalnie 21 kwietnia 2024 roku. 

Na ten moment nie znamy szczegółowej specyfikacji technicznej, ale nieoficjalnie mówi się o obecności procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, pamięć RAM LPDDR5X oraz pamięć wbudowaną typu UFS 4.0. Plotki sugerują także, że za magazynowanie energii odpowiedzialny będzie akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania przewodowego o mocy 125 W i szybkiego ładowania bezprzewodowego o mocy 50 W.  

Motorola Moto X50 Ultra w pierwszej kolejności zadebiutuje na rynku chińskim, gdzie trafi na sklepowe półki pod taką nazwą. Na innych rynkach smartfon może być oferowany jako Moto Edge 50 Pro. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!