Moto Z2 Force z 2017 roku obsłuży sieć 5G dzięki specjalnemu modułowi

Moto Z2 Force z 2017 roku obsłuży sieć 5G dzięki specjalnemu modułowi
Moto-Z-Play (Fot. Grzegorz Cichocki)

Linia Moto Z od Motoroli to jedne z najbardziej oryginalnych urządzeń. Jest tak ze względu na obsługę specjalnych modułów, które znacznie rozszerzają możliwości smartfona. Jeden ze starszych modeli, a dokładnie Z2 Force, dzięki specjalnemu modułowi może obsłużyć sieć 5G.

Motorola Moto Z2 Force i sieć 5G w smartfonach

Sam miałem okazję korzystać ze smartfona z lini Moto Z, bowiem przez jakiś używałem Moto Z Play pierwszej generacji. Najbardziej polubiłem się z modułem, który był projektorem. Tak, smartfon służył mi jako projektor i to taki całkiem dobry. Dzięki temu oglądanie filmów czy nawet Youtube’a było niezwykle przyjemne. Wracając do 5G. Smartfony w odmianach z obsługą sieci 5G są często bardzo drogie. Nic w tym dziwnego, sieć ta jest dosyć młodą technologią i dopiero jest rozwijana.

Przeczytaj także: Moto Z4 zadebiutowała oficjalnie. Tegoroczny flagowiec Motoroli jest średniakiem?

Jakiś czas temu Motorola wypuściła moduł 5G dla modelu Moto Z4. Nieco później pojawił się kolejny, przygotowany z myślą o starszym Moto Z3. Jak się okazuje moduł ten jest kompatybilny również z Moto Z2 Force, czyli ze smartfonem z 2017 roku, który charakteryzuje się procesorem Qualcomm Snapdragon 835 i czteroma gigabajtami pamięci RAM.

Warto sprawdzić: Rzeszów może być pierwszym miastem z publicznym 5G

Moduł 5G dla Moto Z2 Force kosztuje 350 dolarów amerykańskich, czyli około 1370 złotych. Warto zaznaczyć, ze moduł ten jest dystrybuowany przez amerykańską sieć komórkową Verizon. Co ciekawe, sam smartfon na polskim rynku jest dosyć rzadki. Znalazłem tylko jedną ofertę, w której nowy egzemplarz kosztuje 1499 złotych, a to oznacza, że pełen zestaw kosztuje niecałe 3 tysiące. Póki co, jest to nadal najtańsza droga do uzyskania sieci 5G w telefonie.

Jak oceniacie obsługę modułów w smartfonach Motoroli? Uważacie to za fajny dodatek? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!