Motorola odpowiada na zarzuty o trwałości składanego modelu RAZR 2019

Motorola odpowiada na zarzuty o trwałości składanego modelu RAZR 2019

Kilka dni temu sieć obiegł test wykonany przez ekipę portalu CNET. Stworzony specjalnie do testowania składanych smartfonów FoldBot miał rozłożyć i złożyć ekran w Motoroli RAZR 2019 aż 100 000 razy. Niestety, ale po 27 000 cykli mechanizm zawiasu uległ uszkodzeniu. Motorola broni jednak swojego sprzętu!

Motorola RAZR 2019 ma być sprzętem na lata

Przyznam szczerze, że czekałem na odpowiedź Motoroli w tej sprawie. Producent postanowił odpowiedzieć jednak krótkim filmem, który obrazuje maszyny testujące model oznaczony jako RAZR 2019. Motorola uważa, że FoldBot nie został zaprojektowany do testowania ich składaka, a co za tym idzie proces składania i rozkładania ekranu nie odbywał się w sposób prawidłowy. Firma zaznacza, że test CNET obciążał w sposób niestandardowy zawias i tak naprawdę to sprawiło, że mechanizm wytrzymał jedynie 27 000 cykli.

Z jednej strony rozumiem tłumaczenie Motoroli. Z drugiej jednak musimy pamiętać o tym, że użytkownicy, którzy zdecydują się na wydanie ponad 7000 zł na tego składaka nie będą za każdym razem składać go i rozkładać idealnie tak jak chce sam producent. Tym samym bardzo możliwe, że część cykli będzie wyglądać właśnie tak jak w przypadku testu CNET. Z wyjaśnienia Motoroli wynika, że model oznaczony jako RAZR musi być traktowany z odpowiednią delikatnością.

Zobacz także: Motorola RAZR 2019 uszkodzona po zaledwie 27000 cykli składania wyświetlacza. Nie wygląda to zbyt dobrze…

Nadal uważam, że technologia produkcji składanych wyświetlaczy nie jest doskonała i minie jeszcze kilka lat zanim smartfony tego typu będą dopracowane do perfekcji. Wydawanie ponad 7000 zł na urządzenie, które może w każdej chwili ulec uszkodzeniu i tak naprawdę nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak sam producent zareaguje na to uszkodzenie w procesie reklamacyjnym wydaje się niezbyt dobrym pomysłem. Już niedługo na rynek trafi także Samsung Galaxy Z Flip, który może, ale nie musi, zaskoczyć świat swoją wytrzymałością. Jak będzie wyglądać przyszłość składanych smartfonów? Czas pokaże!

Co myślicie o odpowiedzi Motoroli? Czy waszym zdaniem składane smartfony mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!