Motorola RAZR nie trafi do sklepów tak szybko jak zakładano…

Motorola RAZR nie trafi do sklepów tak szybko jak zakładano...

Nowa Motorola RAZR, mimo średniej specyfikacji sprzętowej i dość wysokiej cenie, podoba się ludziom. Wiele osób kupiłoby ten smartfon wyłącznie dla nostalgicznej aury, która od niego bije. Popyt urósł do tego stopnia, że firma może się nie wyrobić z produkcją. Z tego powodu Motorola musi zmienić plany i start sprzedaży tego składanego smartfona zostanie przesunięty…

Motorola nie ruszy z przedsprzedażą modelu RAZR tak szybko jak zakładano

Początkowo przedsprzedaż w Stanach Zjednoczonych miała ruszyć 26 grudnia. Na półki sklepowe, do regularnej sprzedaży nowy RAZR miał trafić w następnym miesiącu, czyli w styczniu. Tak jednak nie będzie, bo firma nie spodziewała się aż takiego zainteresowania. Takie jest oficjalne stanowisko Motoroli, ile w tym prawdy, tego nie wiem. Możliwe, że firma rzeczywiście ma jakieś problemy z produkcją dużej liczby egzemplarzy. Proces wyprodukowania elastycznego ekranu nie jest wcale taki łatwy, o czym przekonał się już Samsung przy premierze swojego Galaxy Folda.

Motorola RAZR retro mode
fot. The Verge/Chaim Gartenberg

Nie wiadomo kiedy dokładnie Motorola RAZR trafi do sklepów. Firma póki co nie podała dokładnej daty, ma w planie ogłosić ją niebawem. Niech tylko nie będzie to dłuższe opóźnienie, bo Motorola może źle na tym wyjść. Przez długie oczekiwanie zapał przyszłych nabywców może opaść i może się okazać, że sprzedaż będzie mizerna. Co z premierą w Polsce? Nie znalazłem żadnej informacji na ten temat ze strony naszego oddziału Motoroli, więc pozostaje liczyć na to, że premiera odbędzie się tak jak miała.

Zobacz też: Motorola One Hyper oficjalnie zaprezentowana. Smartfon prezentuje się bardzo ciekawie!

Nowa Motorola RAZR ma kosztować w Stanach 1500 dolarów. W tej cenie otrzymujemy, prócz bajeranckiego składanego ekranu, Snapdragona 710, 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci na pliki. Wspomniany wyświetlacz główny ma rozdzielczość 2142 x 876 pikseli, przy przekątnej 6,2 cala. Zewnętrzny ekran, umieszczony obok aparatu 16 Mpix, ma 2,7 cala i rozdzielczość 800 x 600 pikseli. Motorola RAZR pracuje pod kontrolą Androida 9, ponadto mamy tu specjalny tryb retro, nawiązujący do protoplasty sprzed lat.

Czekacie aż Motorola RAZR pojawi się w sprzedaży?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!