Motorola RAZR została wyposażona w tryb retro!

motorola razr

Nowy smartfon od Motoroli zrobił niemały szum na rynku – nie ma się co dziwić. Dla niektórych jest to nostalgiczna podróż dobre kilkanaście lat w tył. Nie byłaby ona jednak pełna, gdyby nie pojawił się specjalny interfejs, nawiązujący do oryginału. Motorola nie zawiodła, RAZR ma tryb retro, który wygląda zupełnie jak ten z dawnych lat!

Jak włączyć tryb retro w nowej Motoroli RAZR?

Nie jest to szczególnie trudne, albowiem producent nie trudził się nad szczególnym ukrywaniem go. Jest on dostępny w szybkich ustawieniach, które pojawiają się wraz z zsunięciem paska powiadomień. Trzeba wejść w edycje tych ustawień, tam gdzie normalnie zmieniamy kolejność i ustawienie przydatnych opcji, i dodać go do listy. Dzięki temu możemy włączyć go równie prosto jak tryb samolotowy czy Bluetooth.

Motorola RAZR retro mode
fot. The Verge/Chaim Gartenberg

Jak wygląda ten specjalny retro launcher możecie zobaczyć powyżej. Motorola RAZR dość dobrze imituje za pomocą swojego ekranu wygląd protoplasty, na dodatek jest to w pełni funkcjonalny bajer. Możemy włączyć z jego poziomu aplikacje, oczywiście sterując za pomocą klawiszy nawigacyjnych. Co ciekawe, aplikacja dialera wygląda tak jak ta z pierwszej Motoroli RAZR. Niestety, z tego co wiem, pozostałe apki są zupełnie standarowe. Czy wygodnie byłoby korzystać z tego na co dzień? Raczej nie, ale to wciąż super ukłon w stronę fanów oryginalnego modelu.

Zobacz też: Xiaomi chce stworzyć smartfona na wzór składanej Motoroli RAZR!

W ramach przypomnienia, Motorola RAZR to składany telefon, który ma nawiązywać do popularnych niegdyś telefonów z klapką. Jest on napędzany Snapdragonem 710, który wsparto 6 GB RAM-u. Pamięci dla użytkownika jest tu 128 GB i niestety nie można tego rozszerzyć. Bateria ma pojemność 2510 mAh, a aparaty to odpowiednio 16 Mpix z tyłu i 5 Mpix z przodu. Motorola RAZR ma dwa ekrany, z czego jeden służy jako Always on Display, wtedy gdy urządzenie jest zamknięte. Cena tego telefonu to 1499 dolarów, czyli ponad 5800 zł. Sprzedaż ma ruszyć 26 grudnia, czyli może być problem jeśli chcecie komuś ją sprezentować na Święta Bożego Narodzenia

Jak podoba wam się tryb retro w nowej Motoroli? Poczuliście nostalgię, czy jesteście za młodzi by to pamiętać?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!