Xiaomi chce stworzyć smartfona na wzór składanej Motoroli RAZR!

Xiaomi chce stworzyć smartfona na wzór składanej Motoroli RAZR!

Obecny rok w branży mobilnej zdecydowanie upłynął pod znakiem składanych smartfonów. Choć nie pojawiło się ich na razie zbyt wiele, każdorazowo taka premiera wzbudzała ogromną falę euforii w internecie. Czy Xiaomi dostarczy nam niedługo podobnych emocji?

Składane smartfony przyszłością smartfonów

Do tego chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Współcześnie, gdy smartfony są potężnymi, niemal rozmiarowo zbliżonymi do tabletów urządzeniami, możliwość złożenia ich na pół i włożenie do kieszeni wydaje się być niezwykle dobrym pomysłem. Samsung, prezentując w kwietniu Galaxy Folda obrał nieco inną taktykę – połączył smartfona z tabletem, przez Fold nie wszystkim przypadł do gustu.

Samsung Galaxy Fold

Dopiero co zaprezentowana Motorola RAZR zaprezentowała inne podejście – właśnie to wcześniej omawiane. Duży, bo 6,2-calowy wyświetlacz jest składany na pół do postaci niewielkiej, poręcznej komórki. Czy to rozwiązanie okaże się praktyczne na co dzień? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zaczekać na pierwsze recenzje tego smartfona. Jednak z całą pewnością należy docenić Motorolę za jej innowacyjność na tym polu.

Xiaomi chce stworzyć smartfona na wzór składanej Motoroli RAZR!

 

Marka, która od dłuższego czasu plasuje się na dnie zestawienia najlepiej sprzedających się producentów smartfonów pokazuje produkt, którego nikt się po niej nie spodziewał. Produkt, który swą innowacyjnością powinien zawstydzić o wiele większych graczy, którzy na razie ostrożnie podchodzą do tematu składanych urządzeń mobilnych. Jestem zawziętym fanem Motoroli, więc mam ogromną nadzieję, że ten produkt, a także zamieszanie, jakie firma wywołała wokół siebie, pozytywnie wpłyną na wyniki sprzedażowe tej marki.

Warto przeczytać: Motorola RAZR oficjalnie zaprezentowana. Takiego składaka jeszcze nie było!

Xiaomi nie chce być gorsze. Zgłasza kolejny patent!

Tak dokładnie to zgłosiło, gdyż gdyż to zdarzenie miało miejsce już w sierpniu ubiegłego roku. Lecz sam patent wyciekł dopiero teraz i właśnie możemy go oglądać w pełnej okazałości. Jak widzicie, koncept różni się nieco od zaprezentowanej Motoroli. Mamy tutaj do czynienia ze składanym na pół ekranem o mocno wydłużonych proporcjach. Na froncie składanej części znajduje się niewielki ekran, a po przeciwnej stronie – aparat.

Xiaomi chce stworzyć smartfona na wzór składanej Motoroli RAZR!

Co ciekawe, koncepcyjny smartfon po złożeniu miałby przyjmować postać całkowicie płaskiej konstrukcji, czego nie udało się osiągnąć Samsungowi w Galaxy Foldzie. Dobrze poradziła sobie z tym problemem Motorola, wykorzystując charakterystyczne wybrzuszenie pod wyświetlaczem.

Zobacz też: Xiaomi patentuje składany smartfon z pięcioma wysuwanymi aparatami

Pamiętajcie jednak, że jest to tylko i wyłącznie koncept, a konstrukcja smartfona w rzeczywistości (o ile w ogóle kiedyś takie urządzenie powstanie) może się znacznie różnić od tej zaprezentowanej w artykule. Niemniej jednak to wyraźnie pokazuje, że Xiaomi w żadnym wypadku nie zamierza odpuszczać segmentu składanych smartfonów. Premierę podobnego urządzenia należy więc uznać za kwestię czasu.

Co sądzicie o patencie Xiaomi? Też czekacie na tanie, składane smartfony tak jak ja? 😉 Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!