Strona główna Akcesoria Motorola szykuje smartfon z 5G!

Motorola szykuje smartfon z 5G!

-

Od dłuższego czasu można odnieść wrażenie, że Motorola celuje w średnią półkę cenową, podobnie jak Nokia. Wszystkie ostatnio wydane modele to typowi przedstawiciele tej kategorii. To jednak może się zmienić.

Flagowiec od Motoroli? Poproszę!

Nie da się ukryć, że ten segment motorola traktuje nieco po macoszemu, a już tym bardziej w Polsce, gdzie ostatnim oficjalnie dostępnym flagowcem była Moto Z. Wszystkie nowsze niestety nie. Ponadto najnowszy z przedstawicieli serii Z, model Z4, nawet nie jest flagowcem. Owszem, modele typu Z3 Play są zadowalające i jak na swoje parametry oferują wiele, jednak nie zmienia to faktu, że to wciąż średnia półka. Co zatem z flagowcami?

motorola moto z4

Motorola z 5G nadciąga!

Okazuje się, że flagowiec będzie i to od razu z 5G. Wysoko postawiony przedstawiciel Motoroli, Francoise LaFlamme, w rozmowie z CNET wyjawił dalsze plany firmy. A, że w dzisiejszych czasach każde takie rozmowy schodzą na temat 5G, to i tu było podobnie. Prawdę powiedziawszy Motorola i tak była praktycznie pierwsza, jeżeli chodzi o tego typu łączność, bo już do Moto Z3 wydano przecież MotoMods z modemem 5G. Jednak perspektywa stałego noszenia Modsa w celu szybkiej łączności (co notabene wpłynęłoby oczywiście na czas działania na baterii, a już batterypack’a nie podepniemy), nie dla wszystkich była idealna.

Toteż najnowszy model, ma zaoferować już to w standardzie, bez konieczności podpinania dodatków. Niestety tanio nie będzie, no ale chyba nikt nie liczył na niskie ceny, na tym etapie rozwoju tej technologii. Pierwsze smartfony z LTE też tanie nie były. Ponadto, zdaniem dyrektora marketingu firmy, oszczędzanie mogłoby się wiązać ze zbytnimi ograniczeniami i negatywnymi wrażeniami, a tego przecież nikt by nie chciał.

Zobacz także: Xiaomi Mi 9S ma byc najtańszym smartfonem z 5G na rynku

RAZR?

Wydawać by się mogło, że to właśnie odświeżona Motorola RAZR będzie pierwszym tego typu modelem. Zdania są podzielone, ja uważam, że RAZR jeśli już, będzie drugim urządzeniem z 5G w portfolio Amerykanów. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Huaweia, 5G oferuje Mate 20X, oraz Mate X. Pierwszy jednak był ten zwykły, nie składany. O RAZR jest cicho, więc nie spodziewałbym się rychłej premiery.

Motorola RAZR

A wy jak myślicie? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej