Mozilla VPN w Polsce! Ceny są… przeciętne

Mozilla VPN
Mozilla VPN

Po naprawdę długim czasie czekania Mozilla oficjalnie wydała Mozilla VPN w Polsce. Co z cenami?

Mozilla VPN w Polsce

Już od jakiegoś czasu Mozilla chwaliła się swoim VPN-em. Niestety, wchodząc na stronę produktu mogliśmy tylko zobaczyć informację “Przepraszamy, ta usługa nie jest dostępna w Twoim kraju”. Ku zaskoczeniu wielu, Mozilla właśnie wydała Mozilla VPN w Polsce i możemy wykupić usługę.

A więc jak wyglądają ceny? Usługę możemy wykupić na miesiąc lub na rok.

  • W rozliczeniu rocznym – 264 zł rocznie (22 zł za miesiąc).
  • W rozliczeniu miesięcznym – 540 zł rocznie (45 zł za miesiąc).

To sprawia, że ceny są… typowe. NordVPN w rozliczeniu rocznym kosztuje 26,59 zł (miesięcznie), a rozliczeniu miesięcznym – 57,19 zł. Jednakże TunnelBear to już 13,51 zł miesięcznie w rozliczeniu rocznym (a dokładnie 3,33 USD), a Surfshark to koszt 16,25 zł za miesiąc w rozliczeniu rocznym.

Aktualny cennik
Aktualny cennik

Jak więcej widzimy, usługa Mozilla VPN plasuje się gdzieś po środku stawki – nie jest najtańsza, ale też nie jest najdroższa. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na zakup teraz, to może dodatkowo użyć kodu SAVE20, aby uzyskać dodatkowe 20% zniżki na zakupie subskrypcji rocznej. To powinno obniżyć cenę do 211,20 zł (17,60 zł za miesiąc).

Pogadaliśmy o cenach, więc przyszedł czas powiedzieć o benefitach. Na jednej subskrypcji możemy podłączyć do VPN do 5 urządzeń. Do tego mamy do dyspozycji ponad 500 serwerów w ponad 30 krajach. Nie ma ograniczeń co do ruchu sieciowego, a także Mozilla obiecuje szyfrowanie danych na urządzeniach użytkownika oraz brak logowania ruchu.

Mozilla VPN zainstalujesz na tych systemach
Mozilla VPN zainstalujesz na tych systemach

Warto dodać, że Mozilla VPN bazuje na technologiach Wireguard, czyli bardzo dobrze znanej mi usługi VPN. Czemu dobrze mi znanej? Otóż sam ją wykorzystuję i hostuję w sieci domowej. Takie wykorzystanie VPN jest też zgodne z jego pierwotnymi założeniami. Wykorzystywanie VPN w Mozilla VPN czy u innych dostawców bardziej przypomina Proxy. Warto dodać, że Mozilla VPN bazuje na infrastrukturze Mullvad VPN.

Pamiętajcie, że VPN może pomóc ukryć swój ruch przed chociażby dostawcą internetowym lub przed administratorem sieci, w której się znajdujemy, ale nadal jesteśmy podatni na inne zagrożenia i VPN to nie jest jakaś magiczna sztuczka, która zapewnia stuprocentowy poziom bezpieczeństwa. Ponadto korzystanie z VPN to po prostu kierowanie naszego całego ruchu sieciowego przez obcy komputer. Tutaj swoje zaufanie przenosimy z jednego usługodawcy na drugiego.

Źródło: Mozilla VPN

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!