Dzięki Muzycznej Mapie Świata Spotify dowiesz się czego słucha się w Twoim mieście

spotify
POLAND – 2019/07/08: In this photo illustration the Spotify logo seen displayed on a smartphone. (Photo Illustration by Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Spotify jest tak popularnym serwisem muzycznym, że potrafi nam przedstawić bardzo ciekawe statystyki. Zazwyczaj robi to na koniec każdego roku, dzięki czemu możemy przejrzeć czego najwięcej słuchaliśmy bądź co lubią słuchać inni. Teraz natomiast serwis zdecydował się na przedstawienie nieco innych statystyk w formie Muzycznej Mapy Świata.

Muzyczna Mapa Świata Spotify

Spotify przygotowało specjalną mapę świata, na której to zaznaczyło pewne punkty. Są to oczywiście miasta przeróżnych państw (w tym Polski). Po kliknięciu w któreś z nich wyświetli nam się playlista zawierająca utwory, które najchętniej słucha się w danym mieście. Sumarycznie jest dostępnych około 1000 playlist, które Spotify aktualizuje co tydzień.

Dzięki Muzycznej Mapie Świata Spotify dowiesz się czego słucha się w Twoim mieście

Tak jak wspomniałem wcześniej, na mapie znajduje się również Polska, jednak zaznaczonych naszych miast jest zaledwie kilka i są to Kraków, Warszawa, Katowice, Łódź, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Szkoda, że nie ma akurat Lublina, czyli miasta, w którym mieszkam. Co ważne, po kliknięciu poza kropkę przedstawiającą miasto, wyświetlą się najpopularniejsze utwory w danym kraju.

Warto zobaczyć: Spotify pozwoli na wygodne współtworzenie playlist ze znajomymi!

Jest to bardzo ciekawa opcja aby dowiedzieć co chętnie słucha się w naszym, bądź sąsiednim mieście. Łatwo też możemy porównać gusta muzyczne osób mieszkających na drugim końcu Europy, a nawet świata. Liczę, że Spotify w przyszłości zwiększy pulę dostępnych miast, bowiem bardzo jestem ciekawy tych statystyk.

Kliknij >>tutaj<< aby zobaczyć Muzyczną Mapę Świata Spotify.

Co myślicie o Muzycznej Mapie Świata? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!