MX Linux z KDE Plasma w wersji Stable pojawi się już niedługo!

MX Linux z KDE Plasma w wersji Stable pojawi się już niedługo!

Od jakiegoś czasu niemalże wszystkie rankingi zdobywa „nowa” dystrybucja Linuxa kryjąca się pod nazwą MX Linux. Co ciekawe, system ten ma być publikowany również w wersji z środowiskiem graficznym KDE Plasma. Jak się okazuje, premiera odbędzie się już za kilka dni!

MX LINUX

MX Linux to system, który od jakiegoś czasu zdobywa ranking distrowatch, zajmując dumną pierwszą pozycję. Bazuje on bezpośrednio na Debianie (a nie jak wiele innych dystrybucji – na Ubuntu) i można pochwalić go za przede dwa ważne elementy – niezwykłą szybkość (dzięki optymalizacji i wykorzystaniu środowiska graficznego Xfce) oraz świetną stabilność (dzięki bazowaniu na Debianie). Jest to oczywiście darmowy system, a więc każdy z nas może go sobie zainstalować bez ponoszenia żadnych kosztów.

Warto przeczytać: Debian 10 Buster już jest! To jedna z najgłośniejszych linuksowych premier

MX Linux z KDE Plasma już niedługo!

Domyślnie MX Linux wychodzi ze środowiskiem graficznym Xfce. Jednakże jakiś czas temu autorzy pochwalili się wynikami pracy i opublikowali MX Linux Beta wraz z KDE Plasma 5.14.5 (przypomnijmy: aktualnie najnowszą wersją jest 5.19). Jest to dosyć stara wersja KDE, jednakże zostało to tak zestawione w celach testowych. Oczywiście system nadal oferuje zalety MX Linuxa – chociażby stabilną bazę w postaci Debiana Buster i oczywiście narzędzia MX, takie jak antiX-live-usb-system czy program do kopii zapasowych.

mx linux
MX Linux z KDE Plasma (fot. 9to5linux)

Teraz natomiast twórcy powiadomili, że wydali obraz ISO oznaczony jako RC (Release Candidate). Najnowsza wersja systemu zawiera wszystkie poprawki błędów, które wykryto w odsłonach Beta, a także nowsze elementy niektórych komponentów, chociażby Firefox 79 oraz Mozilla Thunderbird 68.11. Co równie ważne, MX Linux z KDE Plasma docelowo ma pracować tylko na nowszych maszynach z procesorami 64-bitowymi.

MX Linux 19.2 z KDE Plasma RC możecie pobrać w formie obrazu ISO >>stąd<<.

Z jakiego systemu operacyjnego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!