Na rynek smartfonów gamingowych chce wejść… Qualcomm!

Qualcomm

Mogłoby się wydawać, że smartfony gamingowe raczej nie cieszą się szczególnie duża popularnością. Myślę jednak, że tak nam się tylko wydaje, bo tak jest w naszym regionie. Qualcomm, dostawca komponentów do smartfonów, m. in. układów SoC, chce wkroczyć na ten rynek z własnym smartfonem!

Qualcomm z własnym smartfonem?

Na to nie ma konkretnej odpowiedzi. I tak, i nie, ale zacznijmy od początku. W sieci pojawiły się pogłoski, że Qualcomm chce wydac swojego smartfona dedykowanego dla graczy. Nie będzie on jednak w pełni ich, bowiem powstanie przy współpracy z ASUSem. Przynajmniej tak wynika z nieoficjalnych źródeł. Zadaniem tajwańskiego producenta miałoby być zaprojektowanie takiego urządzenia oraz jego produkcja. Amerykanie z kolei mieliby zająć się optymalizacją oprogramowania procesora. A co do samego procesora, raczej możemy spodziewać się śmiało tutaj Snapdragona 875.

Zobacz także: Qualcomm zapowiada premierę Snapdragona 875!

Myślę, że jako iż w software’rze maczać palce będzie sam dostawca procesora, będzie to zapewne najlepiej zoptymalizowany smartfon gamingowy. Zastanawiam się także, czy to być może nie będzie po prostu kolejny smartfon z serii ASUS ROG. Być może po prostu w ten sposób Qualcomm chce wtrącić swoje trzy grosze do tej kategorii smartfonów? Tak czy owak, pewne jest to, że to prawdopodobnie będzie najwydajniejsze takie urządzenie. Taka kooperacja może być naprawdę owocna – producent najlepszych, moim zdaniem, smartfonów dla graczy oraz sam dostawca procesora. Na razie jednak nie wiemy nic więcej na ten temat, z czasem jednak na pewno jakieś kolejne przecieki związane z tym tematem. Myślę, że możemy się ich spodziewać już po premierze Snapdragona 875, powiedziałbym, że dopiero na początku przyszłego roku. O ile same te urządzenia średnio mnie interesują, o tyle to mnie zaciekawiło i będę śledzić ten temat. Jestem niesamowicie ciekaw tego, jak na taki smartfon może wpłynąć współpraca z dostawcą podzespołów.

Ciekawi Was, jaki będzie owoc tej współpracy? To może być
naprawdę ciekawe, a co Wy o tym sądzicie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!