Qualcomm zapowiada premierę Snapdragona 875!

Qualcomm Snapdragon

Końcówka roku, a dokładniej początek grudnia to standardowy termin prezentacji nowego, flagowego układu Qualcomm. Pomimo pandemii, w tym roku to wydarzenie nie zostaje przełożone. Poznaliśmy datę prezentacji nowego, flagowego układu od Amerykanów!

Snapdragon 875 już tuż tuż

Zgodnie z tradycją, na początku grudnia odbędzie się prezentacja Qualcomm. To właśnie wtedy zostanie pokazany całemu światu ich nowy, flagowy układ. Tym razem wydarzenie to odbędzie się w dniach 1-2 grudnia. Jak widać, aktualna sytuacja z pandemią koronawirusa nie powstrzyma Amerykanów przed prezentacją Snapdragona 875. To właśnie ten układ ma zostać pokazany na tym wydarzeniu, które odbędzie się w formie online. Chyba wiadomo, dlaczego właśnie w ten sposób.

Snapdragon 875

Warto przeczytać: Wszystko co wiemy o OnePlus 8T na kilka dni przed premierą

Nie trzeba było długo czekać na reakcje Xiaomi. Lu Weibing poinformował, że ich nowy flagowiec będzie jednym z pierwszych smartfonów z tym układem na pokładzie. Pojawi się on w smartfonach już w 1. kwartale przyszłego roku, a więc wtedy możemy wyczekiwać zapewne premiery Xiaomi Mi 11. Możliwe, że od razu przeskoczą do Mi 20, tak więc, co do samego oznaczenia, nie łapcie mnie za słówka. Wiecie o co mi chodzi, po prostu prawdopodobnie wtedy pokażą następcę Mi 10. To jednak nie koniec, bowiem krążą pogłoski o tym, że wraz z prezentacją Snapdragona 875, światło dzienne ujrzy Snapdragon 775G. Jak możecie się domyśleć, to następca Snapdragona 765G, znanego i lubianego układu stosowanego w smartfonach klasy mid-end. Przyznam, że na to chyba czekam najbardziej. Trochę znudziły mi się smartfony z tym układem. Podczas lockdownu miałem okazję testować OPPO Reno3 Pro z tym układem, a teraz w moje ręce wpadł OPPO Reno4 Pro – jego następca. No i nie zgadniecie, oba urządzenia mają ten sam układ SoC… Właśnie dlatego czekam na to, w końcu coś się ruszy w tej klasie smartfonów.

Czekacie na nowe układy Qualcomm? Jak myślicie,
który producent wykorzysta jako pierwszy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!