Na rynek trafia nowa hulajnoga elektryczna. Poznajcie Xiaomi Mi Electric Scooter 1S!

hulajnogi elektryczne xiaomi m365 i m365 pro
Hulajnogi elektryczne Xiaomi

Zapewne większość fanów Xiaomi słyszało o hulajnogach elektrycznych tej firmy. Teraz gigant z Państwa Środka postanowił odświeżyć zaprezentowaną w 2016 roku M365 i wprowadzić na rynek zupełnie nowy model. Czym Xiaomi Mi Electric Scooter 1S różni się od swojego poprzednika?

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S jest ewolucją M365

Tak naprawdę nie możemy mówić o jakiejkolwiek rewolucji. Właśnie zaprezentowana Xiaomi Mi Electric Scooter 1S jest w rzeczywistości dokładnie tym, co znana i lubiana M365 (na Starym Kontynencie dostępna jako Mi Electric Scooter), ale dodatkowo urządzenie to zostało wyposażone w panel wyświetlający prędkość czy aktualny tryb jazdy, który już wcześniej pojawił się w M365 Pro. Do dyspozycji mamy trzy tryby jazdy różniące się oczywiście maksymalną prędkością. Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 1S została w całości wykonana z aluminium. Sprzęt ten waży 12,5 kg, a maksymalna waga użytkownika, przynajmniej według zapewnień samego producenta, wynosi 100 kg.

Na rynek trafia nowa hulajnoga elektryczna. Poznajcie Xiaomi Mi Electric Scooter 1S!

Nowy pojazd elektryczny giganta z Państwa Środka otrzymał także silnik o mocy znamionowej wynoszącej 250 W (maksymalna moc chwilowa wynosi 500 W). Maksymalna prędkość Xiaomi Mi Electric Scooter 1S to 25 km/h, ale prędkość ta osiągana jest jedynie w trybie sport. Hulajnoga na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać nawet 30 kilometrów, ale oczywiście zasięg zależy od ukształtowania terenu, prędkości czy nawet wagi użytkownika. Zmian, w porównaniu do poprzedniej generacji, nie znajdziemy także w kwestii kół. Nadal są to opony z dętkami o średnicy 8,5 cala.

Nie zabrakło także hamulca tarczowego umiejscowionego z tyłu oraz możliwości hamowania silnikiem zapewniającej odzyskiwanie energii. Oczywiście hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 1S jest na tę chwilę dostępna jedynie w samych Chinach. Tam sprzęt ten został wyceniony na 1999 juanów czyli około 1180 zł. Niestety, ale podczas premiery nie padły jakiekolwiek zapewniania dotyczące premiery na rynku globalnym. Niemniej jednak hulajnogi elektryczne Xiaomi są na tyle lubiane przez samych użytkowników, że spodziewam się tego, że prędzej czy później także nowy model trafi do naszego kraju!

Co myślicie o Xiaomi Mi Electric Scooter 1S? Korzystacie z hulajnóg lub innych pojazdów elektrycznych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!