Na Steam Deck 2 jeszcze sobie poczekamy

Steam Deck
Steam Deck

Steam Deck zdecydowanie cieszy się sporą popularnością i wielu wyczekuje drugiej generacji. Jak się okazuje, nie mamy co spodziewać się jej w najbliższych latach.

Steam Deck 2 powstanie ale dopiero za jakiś czas

Steam Deck to urządzenie, które technicznie jest komputerem PC, ale wyglądem i doświadczeniami bliżej mu do konsoli przenośnej. Ale faktycznie jest to komputer działający pod kontrolą Linuksa i wykorzystuje technologię Proton do uruchamiania gier z Windowsa. Sprzęt oferuje wysoką wydajność, dopracowanie i dobrą jakość w stosunkowo niskiej cenie, o której konkurencja w zasadzie może tylko pomarzyć. Deck jednak nie jest typową konsolą, twórcy nie tworzą gier pod to urządzenie, co rodzi pytanie dotyczące cyklu życia właśnie tego sprzętu. Już jakiś czas temu pojawiały się zapowiedzi mówiące, że Steam Deck 2 może się pojawić.

Najnowsze informacje jednak wskazują na to, że Steam Deck 2. generacji nie zostanie wydany w ciągu kilku najbliższych lat. A więc osoby już posiadające Decka lub chcące go zakupić mogą być spokojni, bowiem przez następne parę lat będą mieli najświeższą wersję sprzętu. No prawie.

Steam Deck
Steam Deck

Valve nie wyklucza wydania odświeżonej wersji aktualnej generacji Decka. Taki Steam Deck 1+ czy 1.5 (nazwa nie jest znana) może łatać niektóre z największych bolączek komputera – chociażby średniej jakości ekran czy niewystarczająca bateria. Czas jednak pokaże.

Jeśli więc myślisz nad zakupem Steam Decka i martwisz się, że za rogiem jest już druga generacja, to uspokajamy – nowego Decka nie zobaczymy przez następne kilka lat.

Źródło: Tom’s Hardware przez Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!