Strona główna Systemy operacyjne Android Nadal słuchasz muzyki z plików mp3? CloudPlayer to aplikacja, która powinna Cię...

Nadal słuchasz muzyki z plików mp3? CloudPlayer to aplikacja, która powinna Cię zainteresować

-

Pomimo ogromnej popularności usług streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal, nadal wiele osób słucha muzyki „lokalnie”, chociażby korzystając z plików mp3. Urozmaicić nieco to może usługa CloudPlayer.

Według mnie największym problemem słuchania muzyki lokalnie to fakt, że pliki te zawsze trzeba „mieć przy sobie”, to znaczy na przykład na karcie pamięci. Rozwiązaniem tego może okazać się CloudPlayer.

Jest to aplikacja, pod którą możemy podłączyć wybraną przez nas chmurę – do wyboru jest Google Drive, OneDrive oraz Dropbox. Po podłączeniu odpowiedniej usługi, program skanuje nasze dane w poszukiwaniu plików muzycznych. Gdy je znajdzie to posegreguje nam je w wybrany przez nas sposób – na albumy, playlisty lub po prostu foldery.

CloudPlayer to takie Twoje własne Spotify

Trzymając muzykę tylko na chmurze mamy dostęp do niej na każdym urządzeniu podłączonym do sieci. CloudPlayer jest prostym odtwarzaczem, który przedstawia nam te utwory w bardzo wygodny sposób. Oczywiście możliwości tego programu nie kończą się na samym uruchamianiu muzyki.

Warto przeczytać: Sposób na odtwarzanie YouTube w tle – YouTube Vanced [poradnik]

Aplikacja pozwala na streaming dźwięków na przykład za pomocą Google Cast, oraz słuchanie radia internetowego. Co ciekawe, stacje radiowe mogą zostać wyszukane na bazie naszej lokalizacji, a więc możemy dostać te, które są w naszej okolicy.

 

Poza tym, design aplikacji jest prosty, minimalistyczny, zgodny z wytycznymi Material Design. Program obsługuje motywy – twórcy wbudowali pięć różnych skórek – jasną, ciemną, czarną, czerwoną oraz niebieską. Według mnie usługa ta ma jeden ogromny minus – deweloperzy nie wydali desktopowej wersji aplikacji, chociażby webowej. Przez co nie możemy cieszyć się naszą muzyką w wygodnej formie na komputerach osobistych.

Niestety, program ten nie jest darmowy. Na sam początek otrzymujemy za darmo 30 dni testowania. Po tym okresie musimy zakupić licencję. Na szczęście nie jest ona wyjątkowo droga – kosztuje 9,99 zł i jest dożywotnia.

Akurat teraz trwa promocja, dzięki której licencję możemy kupić za 6,99 złotych. Dokonać zakupu możecie >tutaj<. Wersję darmową natomiast znajdziecie >pod tym linkiem<.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej