Nadchodzi Nothing Watch 1? Pojawiają się pierwsze plotki

Nadchodzi Nothing Watch 1? Pojawiają się pierwsze plotki

Firma Nothing produkuje urządzenia tylko z dwóch kategorii – smartfony oraz słuchawki. Wiemy, że do tego grona dojdzie kolejna kategoria, ale kompletnie nie wiemy o co dokładnie chodzi. Pojawiły się przecieki mówiące, że firma może pracować nad smartwatchem.

Nothing Watch może być bliżej niż myślimy

Domyślamy się, że firma Nothing będzie chciała zaoferować więcej produktów. Warto zaznaczyć, że swój ekosystem buduje wokół smartfonów, więc jasnym wydaje się, że kolejnym sprzętem może być coś z kategorii wearable, chociażby inteligentna opaska lub smartwatch. Jednak zaprojektowanie smartwatcha, zwłaszcza takiego dobrego, może być trudne.

Już niedługo światło dzienne ujrzy Nothing Phone (2), jednakże firma może pracować także nad zegarkiem. Tak przynajmniej wynika z najnowszego wycieku, który wskazuje na istnienie produktu Nothing D395. Sprzęt pojawił się się w indyjskiej bazie BIS i jest zarejestrowany jako smartwatch.

Nadchodzi Nothing Watch 1? Pojawiają się pierwsze plotki

Z jednej strony może to być smartwatch pokroju tych od Xiaomi lub Huawei, gdzie mamy dużo funkcji i możliwości, ale nie ma systemu Wear OS. To pozwoliłoby utrzymać dłuższy czas pracy na baterii oraz niższą cenę. Z drugiej strony Nothing nie lubi bawić się w półśrodki i mocno integruje się z ekosystemem Google, dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby nowy sprzęt pracowałby pod kontrolą dedykowanego systemu Google’a, co przecież daje dużo możliwości. Ponadto możemy spodziewać się oryginalnego designu – jak na Nothing przystało.

Oprócz tej informacji dotyczącej nazwy kodowej, nie wiemy zbyt wiele. Na więcej informacji musimy poczekać, ale trzeba przyznać, że zapowiada się ciekawie.

Źródło: Mukul Sharma

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!