Strona główna Aktualności Najlepsze smartfony według Master Lu w pierwszej połowie 2019 roku

Najlepsze smartfony według Master Lu w pierwszej połowie 2019 roku

-

Master Lu co miesiąc prezentuje własny ranking najwydajniejszych smartfonów. Ranking ten zawiera jednak tylko modele, które w danym miesiącu trafiły na rynek. Teraz w sieci pojawiło się TOP 10 urządzeń, które zostały zaprezentowane w pierwszej połowie tego roku!

TOP 10 najbardziej opłacalnych smartfonów

Numerem jeden został Huawei P30. Model ten zdobył 157,28 punktów i myślę, że wiele osób zdziwi to, że P30 Pro, czyli przynajmniej w teorii mocniejszy z flagowców chińskiego producenta, osiągnął wynik na poziomie 148,84 punktów zajmując piąte miejsce. Na drugiej pozycji znalazła się Nubia Red Magic Mars (154,88 punktów), a podium zamyka OnePlus 7 Pro (150,54 punktów). Na kolejnych pozycjach uplasowały się Honor V20 (149,59 punktów), Nubia X (147,8 punktów), OnePlus 7 (146,21 punktów), Xiaomi Black Shark 2 (142,23 punktów), Meizu 16s (138,84 punktów) oraz OPPO Reno Z (138,63 punktów). Co ciekawe w zestawieniu tym zabrakło jakiegokolwiek urządzenia Samsunga czy wychwalanego przez wielu Xiaomi Mi 9.

Zobacz także: Meizu 16s Pro może być kolejnym telefonem chińskiego producenta

Najwydajniejsze smartfony według Master Lu

Najbardziej opłacalne urządzenia pierwszej połowy 2019 roku to nie jedyne zestawienie przygotowane przez Master Lu. Najwydajniejszym smartfonem w ostatnich sześciu miesiącach została Nubia Red Magic zdobywając 459463 punkty i jednocześnie pozostawiając daleko w tyle konkurencję. Drugie miejsce należy do Xiaomi Black Shark 2, a podium zamyka OnePlus 7 Pro. Tuż za TOP 3 uplasował się OnePlus 7 orz Samsung Galaxy S10+. Kolejne miejsca należą do OPPO Reno 10x Zoom, vivo IQOO Monster Edition, Xiaomi Mi 9 Transparent Edition, Lenovo Z6 Pro oraz Meizu 16s. Jak widać tutaj nie znajdziemy już średniaków, a samo zestawienie najwydajniejszych smartfonów myślę, że nie dziwi tak naprawdę nikogo.

Snapdragon 855 najmocniejszym procesorem mobilnym

To tak naprawdę nie jest jakimkolwiek zaskoczeniem. Najnowsza jednostka Qualcomma oferuje zdecydowanie największą wydajność. Co ciekawe na drugim miejscu znalazł się zeszłoroczny Snapdragon 845 w wersji z rdzeniami o taktowaniu do 2,96 GHz, a podium zamyka dokładnie ten sam procesor tylko w okrojonej wersji z taktowaniem do 2,8 GHz. Dopiero czwarta pozycja należy do Kirina 980 stosowanego w flagowcach Huawei czy Honor. Kolejne miejsca zajmują Exyno 9810, Exynos 8895, Snapragon 835, Snapdragon 730, Snapdragon 712 oraz Snapdragon 710. To pokazuje siłę Qualcomma i dominację amerykańskiego giganta na rynku mobilnym.

Zobacz także: Google Pixel 4 otrzyma dwa aparaty. Drugim ma być teleobiektyw!

TOP 10 nakładek systemowych

Ostatnim z przygotowanych rankingów przez Master Lu jest ten dotyczący nakładek systemowych różnych producentów. Numerem jeden został HydrogenOS czyli nakładka stworzona przez firmę OnePlus. Drugie miejsce należy do JOY UI występującego w gamingowych smartfonach z serii Black Shark, a podium zamyka Nubia UI. I tak jak w samych Chinach Nubia UI może działać bardzo dobrze, tak jak globalny odpowiednik jest jedną z najgorszych nakładek, z których miałem okazję korzystać. Tuż za TOP 3 znalazło się EMUI firmy Huawei, a kolejne miejsca zajmują FlymeOS od Meizu, MIUI od Xiaomi, Smartisan OS, Color OS występujący w smartfonach OPPO, samsungowe OneUI, a cały ranking zamyka Xperia UI od Sony.

Co myślicie o zestawieniach przygotowanych przez Master Lu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej