Najmocniejsze flagowce czerwca 2020 według AnTuTu

antutu logo

Tak naprawdę w czerwcu nie widzieliśmy zbyt wielu premier smartfonów. Niemniej jednak lipiec rozpoczęty, a co za tym idzie w sieci pojawiło się kolejne comiesięczne zestawienie prezentujące najmocniejsze flagowce według testów benchmarkowych w AnTuTu. Które z urządzeń tym razem udało się numerem jeden?

OPPO liderem także w czerwcu!

W majowym zestawieniu przygotowanym przez AnTuTu numerem jeden został OPPO Find X2 Pro. I smartfon ten wygrał ranking po raz drugi z rzędu. Wariant wyposażony w 12 GB RAM-u oraz 256 GB pamięci wewnętrznej zdobył w teście benchmarkowym aż 608049 punktów. Tym razem drugie miejsce zajął Xiaomi Mi 10 Pro w topowej konfiguracji w wynikiem 603266 punktów. Podium zamyka słabsza i jednocześnie tańsza wersja flagowca OPPO czyli model oznaczony jako Find X2 (599306 punktów). Kolejną pozycję zajął kolejny smartfon tego producenta z Państwa Środka. Mowa o OPPO Ace2, który zdobył w czerwcowym rankingu AnTuTu 597447 punktów.

Najmocniejsze flagowce czerwca 2020 według AnTuTu

Miejsca od piątego do dziesiątego nalezą kolejno do iQOO Neo3 (596292 punkty), Redmi K30 Pro (593777 punktów), realme X50 Pro (590080 punktów), iQOO 3 (587750 punktów), Meizu 17 Pro (587527 punktów) oraz OnePlus 8 Pro (584596 punktów. Jak widać wyniki są bardzo podobne i tak naprawdę większość tegorocznych flagowców oferuje bardzo podobną szybkość działania w normalnym użytkowaniu.

Zobacz także: Poznaliśmy niemal pełną specyfikację techniczną nadchodzącego iQOO Z1x!

Co ciekawe wszystkie sprzęty znajdujące się w czerwcowym zestawieniu wyposażone są w Qualcomm Snapdragona 865. I to już drugi miesiąc, w którym dziesięć najmocniejszych flagowców korzysta właśnie z procesora amerykańskiego producenta. To pokazuje dominację Qualcomma i tak naprawdę nic nie wskazuje na to, aby sytuacja na rynku mobilnym w najbliższym czasie miała się zmienić. Warto także pamiętać o tym, że według najnowszych plotek przyszłoroczne flagowce z Snapdragonem 875 mają być jeszcze droższe. Czy doczekamy się premiery topowego procesora innej firmy? Miejmy taką nadzieję!

Korzystacie z któregoś z smartfonów znajdujących się w czerwcowym rankingu AnTuTu? A może nie jesteście fanami flagowców i wolicie średniaki lub budżetowce? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!