Strona główna Aktualności Najnowszy patent OPPO rodzi w głowie pytanie – po co?

Najnowszy patent OPPO rodzi w głowie pytanie – po co?

-

Wiele (i zarazem niewiele), dzieje się obecnie na rynku smartfonów. Z jednej strony mamy jakieś nowe rozwiązania, z drugiej jednak oklepane wyglądy i odgrzewane kotlety. Nie wiem, jak nazwać to, co planuje OPPO. Sądząc po tym, co pokazali do tej pory, można było oczekiwać czegoś w miarę rozsądnego. Tymczasem otrzymujemy wysuwany ekran w sliderze. Naprawdę.

Krok w…?

Rozsuwane modele i wysuwane moduły aparatów, to prawdopodobnie to, co w najbliższym czasie będziemy oglądać w smartfonach. Od momentu pierwszego tego typu smartfona, konkurencja prześciga się w coraz nowszych i innych rozwiązaniach. Cel jest nam dobrze znany – móc jak najwięcej pokazać na ekranie.

Jak nazwać propozycję od OPPO, która oferować może wysuwany ekran? Do tej pory spotykaliśmy się raczej z wysuwanymi aparatami, ewentualnie podwójne ekrany. Okazuje się, że jednak to nie wszystko, co mogą zaoferować producenci. Czyżby OPPO zbliżało się do granic absurdu?

OPPO

Teoretycznie mówi się, że zastosowań takiego „ekranu” może być sporo. Przemawia do was korzystanie z pilota na wysuniętym ekranie, jeśli oglądacie coś na zwykłym? Pokazywanie jak wyjdą zdjęcia typu selfie? Pomocny w grach? Może jakieś dodatkowe przyciski, czy coś w tym rodzaju będą tam umieszczone. Dla mnie jest to przynajmniej dziwne.

Jeśli przyjrzymy się obrazom, zauważymy, że to jednak główny ekran będzie nadal zawierał aparat jak i głośnik do rozmów. Wszystko to standardowo w górnej ramce przedniego, głównego ekranu. Plusem tego może być fakt, że nie będzie w nim chociaż notcha.

Zobacz też: OPPO nie wybacza przecieków. Pracownicy za nie odpowiedzialni będą ukarani

Drugi model to prawdopodobnie przeniesienie aparatu do wysuwanej części. Jeśli dobrze widać na zdjęciach, mechanizm rozsuwania umieszczono na lewej krawędzi telefonu. To tam właśnie jest suwak, który przesuwać się może pionowo.

OPPO

Całe szczęście, że pojawienie się patentu czy też jego zgłoszenie, nie oznacza, że telefon trafi na rynek. Na razie wiemy, że nad czymś w tym rodzaju pracują, ale nie wiemy, jakie będą efekty tej pracy.

Można powiedzieć, że to odrobina odwrócenia uwagi od premiery OPPO Reno, która będzie mieć miejsce już 10 kwietnia.

Co jeszcze producenci mogą upchnąć w wysuwanej części? Czekam na propozycje!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej