Nareszcie można włączyć Zoom w przeglądarce Firefox

Nareszcie można włączyć Zoom w przeglądarce Firefox

Ze względu na obecną sytuację wiele komunikatorów internetowych zyskało na ogromnej popularności. Dobrym tego przykładem jest Zoom, który aktualnie jest znany przez wiele osób pracujących zdalnie. Niestety, wokół Zooma zebrało się wiele negatywnych informacji i nie każdy chciał go instalować. Na szczęście pojawiła się świetna alternatywa, bowiem od teraz Zoom może zostać uruchomiony w przeglądarce Firefox!

Najłatwiejszym sposobem dołączenia do spotkania na Zoomie jest zainstalowanie dedykowanej aplikacji i korzystanie właśnie z niej. Niestety, ze względu na dotychczas dochodzące informacje o kiepskich zabezpieczeniach platformy, a także o często kapryśnym działaniu programu (na przykład u mnie podczas dołączania do spotkania aplikacja bardzo laguje), nie każdy chce instalować to oprogramowanie. Dobrym wyjściem byłoby skorzystanie z wersji przeglądarkowej, jednak i tutaj znajdziemy ograniczenia. Między innymi Zoom działa tylko i wyłącznie w Google Chrome oraz Chromium Edge. Na szczęście do tego grona dołączyła kolejna popularna przeglądarka – Firefox.

Warto przeczytać: Jak zainstalować aplikację Zoom na Linuxie? [PORADNIK]

Zoom w Firefox? Już działa poprawnie

Co prawda, do tej pory było możliwe uruchomienie spotkania Zoom w Firefoxie, ale można było doświadczyć nieprzyjemnych problemów związanych ze wsparciem audio. Na szczęście nowa wersja Firefox 76 naprawia ten problem, a to oznacza, że możliwym jest korzystanie z Zooma poprzez produkt Mozilli.

Warto zobaczyć: Jak wykorzystać smartfon jako kamerkę do aplikacji Zoom?

Pamiętajcie, że korzystanie z Zooma w przeglądarce internetowej wiąże się z pewnymi problemami. Przede wszystkim musimy być zarejestrowani w usłudze (w dedykowanej aplikacji możemy dołączyć do spotkania bez podawania swoich danych). Mało tego sam autor spotkania musi zaznaczyć opcję “join by web”, co użytkownikom webowych wersji usługi pozwoli na dołączenie.

Korzystacie z Zooma? Co o nim myślicie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!