Nareszcie się doczekaliśmy! Facebook na iOS w trybie ciemnym

Nareszcie się doczekaliśmy! Facebook na iOS w trybie ciemnym

Jeszcze dziś poruszałam wątek ogromu danych osobowych jakie o nas posiada gigant, a w tym momencie mamy kolejne nowe informacje na temat Facebooka. Tym razem trochę lepsze i trochę bardziej wyczekiwane.

Faza testowa

Testy dotyczące trybu ciemnego trwały już sporo czasu, a wszyscy użytkownicy systemów od Apple czekali na niego z niecierpliwością. Znacie pewnie to uczucie, jak odpalacie w nocy Facebooka, bo jakiś znajomy nie daje wam spokoju, a biały blask aplikacji razi was w oczy. Od teraz wszystko może się zmienić! Nareszcie doczekaliśmy się ukończenia faz testowych i naszego wyczekiwanego trybu ciemnego.

Nareszcie się doczekaliśmy! Facebook na iOS w trybie ciemnym

Warto przeczytać: Nareszcie! Chrome OS w końcu oferuje ciemny motyw!

Już oficjalnie!

Po wielu tygodniach prac, w końcu doczekaliśmy się trybu ciemnego na iOS i iPadOS! Za aktualizację odpowiada system, jest ona automatyczna, stąd wiemy, że użytkownicy nie będą musieli się o nią martwić. Każdy w odpowiednim czasie dostanie update aplikacji na swoim iPhone lub iPadzie. Jeśli chodzi o ustawienie sobie trybu ciemnego w aplikacji, możemy zrobić to na dwa sposoby. Ten mechaniczny, gdzie ustawiamy sobie go samodzielnie oraz drugi gdzie łączymy go z trybami iOS, co powoduje jego automatyczną zmianę, gdy użytkownik będzie używał wyglądu jasnego bądź ciemnego. Tryb ten możemy ręcznie aktywować poprzez wejście w zakładkę ustawienia i prywatność. Uważam, że tryb ciemny jest czymś bardzo potrzebnym w aplikacji. Ułatwia to o wiele bardziej korzystanie z niej w nocy. Nie mówiąc już tutaj o zaletach zdrowotnych jeśli chodzi o pracę naszych oczu, ale co jak co, tryb ciemny po prostu prezentuje się o wiele przyjemniej. No i, oczywiście, zmniejsza zużycie energii przez ekrany typu OLED.

Będziecie używać trybu ciemnego?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!