Następca Essential Phone jednak powstanie? Twórca zapowiada ważne wydarzenie!

essential ph1

Pamiętacie jeszcze Essential Phone stworzonego przez jednego z twórców Androida? Do tej pory wszystko wskazywało na to, że nigdy nie doczekamy się drugiej generacji tego urządzenia. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie.

Essential Phone 2 na horyzoncie

Musimy przyznać, że Essential Phone nie był zbyt udanym modelem. Przed premierą słyszeliśmy wiele obietnic o stworzeniu smartfona idealnego. Rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej. Samo oprogramowanie nie było zbytnio dopracowane, a po premierze urządzenie to było zbyt drogie biorąc pod uwagę to co oferowało. Oczywiście niedługo później doczekaliśmy się pierwszych przecen i promocji, ale nawet te nie przyczyniły się do dobrego wyniku sprzedażowego. Tym samym wydawało się, że Andy Rubin całkowicie porzuci tworzenie nowych smartfonów. Nic bardziej mylnego.

Zobacz także: Revolut w końcu w Apple Pay w naszym kraju!

Teraz Andy Rubin zapowiedział, że już niedługo odbędzie się wydarzenie, podczas którego zobaczymy coś zupełnie nowego. Wręcz oczywiste wydaje się, że mowa właśnie o Essential Phone 2. Czego możemy spodziewać się po tym urządzeniu? Przypuszczam, że będzie to nic innego jak kolejny flagowiec. Tym samym obok Qualcomm Snapdragona 855 znajdziemy 6 GB lub 8 GB RAM-u, a całość będzie pracować pod kontrolą najnowszego Androida. Co więcej firma powinna wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych przy pierwszej generacji, a co za tym idzie oczekuje zdecydowanie lepszej jakości zdjęć czy filmów, dopracowania oraz, co może najważniejsze, zdecydowanie niższej ceny na start. Bardzo możliwe, że nie zabraknie także wsparcia dla modułów rozszerzających funkcjonalność telefonu.

essential ph-2
Essential Phone 2

Pytanie czy klienci będą zainteresowani zakupem Essential Phone 2. Bez wątpienia smartfon ten nie będzie zbytnio rozpoznawalny, a rynek flagowców i tak nasycony jest ogromem modeli różniących się tak naprawdę szczegółami. Tym samym firma Andy’ego Rubina musiałaby zrobić coś czym naprawdę nas zaskoczy. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się zapewne dopiero podczas oficjalnej konferencji.

Czekacie na premierę Essential Phone 2? A może waszym zdaniem model ten z góry skazany jest na porażkę? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!