Revolut w końcu w Apple Pay w naszym kraju!

revolut apple pay

Stało się. Po wielu zapowiedziach, tygodnia, a nawet miesiącach oczekiwań w końcu możemy dodać karty Revolut do Apple Pay i płacić nimi w sklepach. 

Revolut w Apple Pay

Revolut, najszybciej rosnący fintech w Europie, udostępnił wczoraj usługę Apple Pay swoim użytkownikom w Polsce, Czechach, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Belgii, Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz Islandii. Tym samym posiadacze iPhonów, iPadów, Apple Watchów czy Maców będą mogli dokonywać szybkich i wygodnych zakupów w sklepach, aplikacjach i na stronach internetowych poprzez Apple Pay.

Celem Revolut jest dostarczanie użytkownikom użytecznych narzędzi ułatwiających zarządzanie wszystkimi aspektami codziennych finansów. Dokonywanie płatności szybko, wygodnie i bezpiecznie jest niezbędne by ten cel osiągnąć. Nasi użytkownicy wielokrotnie pytali nas o Apple Pay, dlatego z przyjemnością udostępniamy funkcjonalność na 16 rynkach. To krok zwiększający swobodę użytkowników w korzystaniu z pieniędzy w wybrany przez nich sposób

– powiedział Arthur Johanet, Card Payments Product Owner w Revolut.

Zobacz także: Zakupy za granicą taniej z kartą Revolut [PORADNIK]

Dodanie karty do Apple Pay może odbyć się zarówno poprzez aplikację Revolut jak i Wallet. Co więcej nawet w momencie gdy nie posiadamy fizycznej karty możemy dodać do Apple Pay kartę wirtualną poprzez kilka kliknięć. Bezpieczeństwo bezstykowych transakcji zapewniane jest poprzez Touch ID oraz Face ID. Kolejną kwestią jest to, że dane karty nie są przechowywane na urządzeniu ani na serwerach Apple. Przepisywany jest im natomiast unikalny numer urządzenia, następnie jest on szyfrowany i przechowywany w bezpiecznym czipie w samym urządzeniu. Każda transakcja autoryzowana jest z pomocą jednorazowego i unikalnego kodu bezpieczeństwa.

revolut logoWarto przeczytać: Ubezpieczenie telefonu w Revolut działa. Sprawdziliśmy i nie bolało [PORADNIK]

Bez wątpienia możliwość dodania kart Revolut do Apple Pay sprawi, że jeszcze większe grono użytkowników zainteresuje się aplikacją fintechu. Sam korzystam z Revoluta od dłuższego czasu, wprawdzie w połączeniu z Google Pay, ale uważam, że rozwiązanie to jest wręcz genialne w swojej prostocie.

Korzystacie z Revoluta? A może możliwość dodania kart do Apple Pay sprawi, że zainteresujecie się ofertą europejskiego fintechu? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!