Nasza Klasa właśnie umiera. To ostatni moment, aby się tam zalogować

nasza klasa

Nasza Klasa to portal, którego nie trzeba przedstawiać – a przynajmniej większości z Was. Niestety, 2 miesiące temu dowiedzieliśmy się, że portal zostanie usunięty. Tak właśnie te 2 miesiące właśnie minęły.

Nasza Klasa to był portal obowiązkowy

Nasza Klasa to polski portal społecznościowy, który powstał w 2006 roku i szybko zyskał popularność. Początkowo strona miała służyć do odnajdowania znajomych, z którymi niegdyś chodziliśmy do klasy, co miało pozwolić na odświeżenie kontaktu. Dlatego też witryna oferowała specjalny moduł, który pozwalał na tworzenie klas i szkół. Szybko jednak strona przybrała formę platformy do rozmawiania, wymieniania się zdjęciami i śledzenia, co robią nasi znajomi. Pojawił się również specjalny moduł Śledzik, a zdjęcia można było oceniać w pewnej skali (serio) i dawać im nawet płatną plakietkę zwaną popularnie Superką.

Strona jednak zaczęła szybko tracić na popularności, bowiem pojawiła się polska wersja Facebooka, która wyparła nasze NK. Nasza Klasa podejmowała jeszcze wiele prób podniesienia się (chociażby dodano gry), ale się nie udało. Facebook po prostu wyglądał na lepszą opcję, głównie przez światowy zasięg.

To ostatni dzień istnienia Naszej Klasy

Nie będę kłamał mówiąc, że Nasza Klasa to aktualnie dla wielu tylko wspomnienie starych, “dobrych” czasu polskiego internetu. Już dwa miesiące temu dowiedzieliśmy się, że administrator Ringier Axel Springer Polska sp. z.o.o. usunie platformę. No i właśnie doczekaliśmy ostatniego dnia Naszej Klasy.

nasza klasa

Już jutro (27 lipca) portal Nasza Klasa przestanie istnieć. A w zasadzie pojutrze, bowiem portal ma istnieć do jutra włącznie. To też oznacza, że dzisiaj (i jutro) jest ostatnia szansa, aby zalogować się na swoje konto i pobrać swoje dane, chociażby mowa tu o zdjęciach. Warto dodać, że jeśli ktoś nabył płatne elementy, takie jak Eurogąbki, Goście, Goście Plus, Prezenty lub Super Zdjęcie to może poprosić o zwrot pieniędzy. Po 27 lipca dane osobowe wszystkich użytkowników NK zostaną trwale usunięte.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!