“Nauka. To lubię! Akademia” to gra edukacyjna o polskich naukowcach!

nauka to lubie akademia

Właśnie dzisiaj do sklepów z aplikacjami Google Play Store oraz App Store została dodana gra “Nauką. To lubię! Akademia.”, której targetem jest ucząca się młodzież.

“Nauka. To lubię! Akademia.” – gra już dostępna do pobrania!

Trzeba przyznać, że polskie szkolnictwo powoli otwiera się na nowe technologie. Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że lekturą szkolną została polska gra This War of Mine. Dzisiaj natomiast opublikowano grę “Nauka. to lubię! Akademia.”, która ma pomóc młodzieży szkolnej zapoznać się z historią i dokonaniami polskich naukowców.

Tak jak wspomniałem wyżej, gra opowiada o polskich naukowcach, którzy tutaj pełnią rolę nauczycieli w Akademii Superbohaterów. Jak informują twórcy, tytuł jest pełen przygód i zwrotów akcji, a rozrywkę mamy traktować jako film sensacyjny, a nie typowe siedzenie w szkolnej ławce.

Nauka to lubie akademia

Gra realizuje wiele celów. Przede wszystkim, pod przykrywką rozrywki, uczy dzieci o historii i dokonaniach polskich naukowców i wynalazców. Do tego tytuł jest wypełniony wieloma zagadkami i grami logicznymi, które rozszerzają umiejętności graczy. W grze dziecko będzie “mogło porozmawiać” zarówno chociażby z Mikołajem Kopernikiem, jak i Janem Szczepanikiem.

Nauka to lubie akademia

Gra została stworzona z wykorzystaniem środków z programu “Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Warto też dodać, że gra jest dostępna w pełni za darmo na systemy Android oraz iOS.

Grę znajdziecie zarówno w Sklepie Google Play, jak i App Store. Mało tego, jest ona dostępna w kilku wersjach językowych.

Źródło: Nauka to lubię

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!