Nawigacja w Mapach Google na opaskach Huawei Band 2 Pro, Band 3 Pro oraz Band 4? Teraz to możliwe!

Pamiętacie aplikację, która pozwalała na korzystanie z Map Google na Xiaomi Mi Band 3 oraz Amazfit BIP? Rozwiązanie to nie było pozbawione wad czy błędów, ale sporo użytkowników pokochało Mi Band Maps. Teraz podobna funkcjonalność możliwa jest na opaskach sportowych firmy Huawei!

Opaski sportowe Huawei zyskują nową funkcję

Oczywiście aplikacja pozwalająca na korzystanie z Map Google na Huawei Band 2 Pro, Band 3 Pro oraz Band 4 została stworzona przez fana, a nie samego producenta z Państwa Środka. Huawei Band Maps, bo właśnie tak została ona nazwana, może być pobrana ze Sklepu Play całkowicie za darmo. Niestety, ale darmowa wersja nie pozwala na pełną funkcjonalność i niektóre opcje są domyślnie wyłączone. Aby je odblokować oraz pozbyć się wszystkich reklam wystarczy wykupić jednorazowo wersję premium, która kosztuje jedynie 0,99 euro czyli około 4,25 zł.

Co daje nam ta aplikacja? Oczywiście aby z niej korzystać musimy posiadać ze sobą smartfon, który będzie sparowany z opaską znajdującą się na naszym nadgarstku. Po ściągnięciu aplikacji trzeba zezwolić na wysyłanie przez nią powiadomień. I to tak naprawdę wszystko co trzeba ustawić. Kolejnym krokiem jest uruchomienie Map Google i wybranie miejsca, do którego chcemy się akurat udać.

Zobacz też: Prawdopodobna specyfikacja Huawei Mate 30 Pro pojawiła się w sieci. A do premiery jeszcze daleko…

Po wybraniu miejsca docelowego możemy schować nasz smartfon do kieszeni. Aplikacja Huawei Band Maps automatycznie będzie wysyłać na opaskę informację o tym, w którym momencie i w jaką ulicę mamy skręcić. Informacje będą wyświetlane oczywiście na ekranie smartbanda. Oczywiście korzystanie z tego typu aplikacji nie będzie wyjątkowo wygodne, ponieważ i tak nie widzimy dokładnej mapy, ale w sytuacjach gdy nie możemy trzymać telefonu w ręce może okazać się wyjątkowo użyteczna.

Posiadacie którąś z wspieranych przez aplikację inteligentnych opasek firmy Huawei? Dajcie znać jeśli sprawdzicie działanie aplikacji na własnej skórze!

Dodaj komentarz
Total
5
Share