Netatmo prezentuje Inteligentny Zamek oraz Klucze na targach CES 2020!

Netatmo prezentuje Inteligentny Zamek oraz Klucze na targach CES 2020!

Netatmo jest jednym z liderów na rynku smart home. Firma ta skupia się na tworzeniu prosty, estetycznych oraz, co może najważniejsze, inteligentnych rozwiązań mających zapewnić użytkownikom bezpieczny oraz wygodny dom. Na tegorocznych targach Consumer Electronic Show w Las Vegas producent ten pokazał światu dwie nowości!

Inteligentny zestaw od Netatmo

Zarządzenie dostępem do domu za pomocą smartfona ma być jeszcze prostsze niż do tej pory. Wszystkie funkcje zarówno Inteligentnego Zamka jak i Kluczy użytkownik może kontrolować bezpośrednio z dedykowanej aplikacji Netatmo Security. W aplikacji ten można skonfigurować dowolną liczbę Inteligentnych Kluczy i przekazać je członkom swojej rodziny. W zestawie znajdziemy trzy Klucze, ale oczywiście zakup kolejnych nie będzie stanowił jakiegokolwiek problemu. Kolejną nowością jest możliwość wysłania zaproszenia gościom, a wtedy ci mogą otworzyć drzwi bez konieczności posiadania klucza. Rozwiązanie to sprawdzi się także doskonale w przypadku najmu krótkoterminowego.

Netatmo prezentuje Inteligentny Zamek oraz Klucze na targach CES 2020!

Inteligentny Zamek Netatmo został zabezpieczony przeciwko włamaniom fizycznym jak i systemowych. Co więcej spełnia on wymogi wszystkich certyfikatów (A2P, BZ+ czy SKG), które posiadają najbezpieczniejsze zamki w Europie. Nowość francuskiego producenta działa za pośrednictwem Bluetooth i nie jest połączony z siecią. Połączenie z Inteligentnymi Kluczami następuje natomiast poprzez NFC. W przypadku zgubienia jednego z kluczy wystarczy dezaktywować go poprzez dedykowaną aplikację. Aby zagwarantować bezpieczeństwo danych użytkownika wszystkie dane przechowywane są w Inteligentnym Zamku, a nie w chmurze.

Netatmo prezentuje Inteligentny Zamek oraz Klucze na targach CES 2020!

Zobacz także: Nowa hulajnoga elektryczna Segway-Ninebot trafia na rynek

Zamek jest w stanie działać przed dwa lata na jednej baterii. Do czasu wymiany ogniwa możemy korzystać z awaryjnego rozwiązania, jakim jest podłączenie go do prądu za pomocą przewodu microUSB. Inteligentny Zamek Netatmo możemy wstawić w miejsce klasycznego zamka w drzwiach. Dodatkowo możemy zaprogramować jeden z kluczy tak, aby ten otwierał wszystkie Inteligentne Zamki zamontowane w naszym domu. Netatmo zadbało także o pełną zgodność z Apple HomeKit. Ciekawostką jest to, że to właśnie Inteligentny Zamek i Klucze francuskiego producenta otrzymały nagrodę “Home Appliances” na prestiżowym konkursie CES 2020 Innovation Awards.

Co myślicie o nowości Netatmo? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!