Netflix zakończy dzielenie kont w Polsce! Ruszają testy nowego rozwiązania

Neftlix
Netflix

Już jakiś czas temu usłyszeliśmy o tym, że Netflix rozpocznie walkę z procesem dzielenia kont. Do tej pory były to jednak zapowiedzi, a przynajmniej dla nas – Polaków. Cóż, teraz te zapowiedzi powoli zamieniają się w czyny.

Netflix nie lubi dzielenia kont. Dlatego będzie z tym walczył

Dzielenie kont Netflixa to popularny i bardzo prosty sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Po prostu zbieramy ekipę 5 osób (bo tyle można stworzyć profili), następnie kupujemy najdroższy pakiet i dzielimy się danymi logowania. Cenę 60 złotych dzielimy na 5, co daje 12 złotych miesięcznie na osobę – to jest naprawdę niewiele.

Niestety, Netflix zamiast dostawać 60 złotych od pięciu osób, woli mieć po 60 od każdego jednego użytkownika (są tańsze pakiety, ale nieco ograniczone). Dlatego też już jakiś czas temu gigant rozpoczął testy narzędzia walki ze zjawiskiem dzielenia. Początkowo dotyczyło to USA, następnie Włoch, a teraz testy obejmą również Polskę.

Faktycznie, dzielenie kont użytkowników nie jest zgodne z regulaminem. Przy czym warto dodać, że ze wspólnego konta mogą korzystać osoby, które mieszkają pod tym samym adresem (co jeśli ktoś wyprowadzi się do akademika?). Konkretnie chodzi u o punkt 4.2 regulaminu usługi:

Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym. W okresie członkostwa firma Netflix udziela użytkownikowi ograniczonego, niewyłącznego i nieprzenoszalnego prawa dostępu do serwisu Netflix i Treści oferowanych w serwisie Netflix. Z wyjątkiem określonych powyżej praw użytkownik nie uzyskuje żadnych innych praw, tytułów własności ani udziałów. Użytkownik zobowiązuje się nie wykorzystywać serwisu w celu publicznego rozpowszechniania.

Warto dodać, że regulamin precyzuje, że to osoba opłacająca – właściciel konta – jest odpowiedzialny za to konto i to on powinien sprawować kontrolę nad urządzeniami z obsługą platformy, na których to uruchamiany jest Netflix.

netflix
(fot. cottonbro z Pexels)

Jeśli Netflix zauważy, że konto jest dzielone w sposób niewłaściwy to technicznie może je zawiesić lub usunąć. Póki co jednak, takich praktyk gigant nie stosuje w Polsce. Ostrzeżenie o zakazie dzielenia kont widzą tylko wybrani użytkownicy. Kontynuowanie oglądania wymaga wpisania specjalnego kodu, który otrzymaliśmy mailem lub SMS-em. Można też zdecydować się na wykup subskrypcji.

Czy Netflix wyjdzie na tym na plus? To jest bardzo ciekawe pytanie. Wiele osób twierdzi, że Netflix może na tym stracić, bo zamiast dostawać 60 złotych od pięciu osób, to po prostu nie będzie dostawać jakichkolwiek pieniędzy. O ile 12 złotych jest kwotą niewielką, wręcz symboliczną, tak już 60 złotych jest takim punktem zastanawiającym czy w ogóle potrzebny nam stały dostęp do tego typu usługi.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!