Netflix oficjalnie platformą do gier w Polsce. Na start 2 tytuły

netflix gry
(fot. Netflix)

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Netflix zamierza wejść na rynek gier, a dzisiaj mamy tego potwierdzenie. Sam Netflix na swoich social media potwierdził nadejście Netflix Games do Polski. Na start dostajemy dwa tytuły.

Netflix i gry? Funkcja już jest w Polsce!

Netflix oficjalnie potwierdził dodanie gier do swojej biblioteki multimediów. Na sam start dostaliśmy dwa tytuły: Stranger Things 1984 i Stranger Things 3. Zagramy posiadając aplikację mobilną Netflixa na Androida oraz instalując wyżej wymieniony gry. Co ważne, Netflix podkreśla, że:

  • W grach nie uświadczymy reklam
  • W grach nie uświadczymy płatności wewnętrznych, np. waluty premium
  • Gry są dostępne dla każdego w ramach subskrypcji Netflix

Firma podkreśla, że jest na bardzo wczesnym etapie i mają przed sobą dużo pracy. Jednakże w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się więcej opcji związanymi z grami – no i oczywiście więcej tytułów. Liczę, że w gry zagramy również na komputerze, bowiem niezbyt lubię grać mobilnie.

netflix
(fot. Netflix)

Tak jak nakreśliłem nieco wyżej, aktualnie w gry zagrają tylko posiadacze urządzeń z Androidem. Na iOS opcja ta ma zostać dodana w następnym miesiącu.

Pod znakiem zapytania stoi również cena subskrypcji. Ta, póki co, nie wzrosła od czasu ostatnio zapowiadanych zmian. Jednak wraz z rozrostem biblioteki gier, Netflix może zdecydować się, aby użytkownicy musieli dodatkowo płacić za możliwość pogrania. Na to jeszcze sobie poczekamy.

Źródło: Netflix

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!