Netflix z nowym cennikiem. Sprawdź czy zyskasz!

netflix logo

O zmianach w cenniku Netflixa wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Teraz natomiast ta chwila nadeszła i gigant wprowadził nowe ceny. Co ciekawe, niektórzy stracą, ale też niektórzy zyskają.

Netflix z nowymi cenami

Netflix to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych dostawców VOD. W zamian za comiesięczną opłatę dostajemy dostęp do ogromnych pokładów filmów i seriali, w tym “Netflix Originals”, czyli własnych produkcji, które podbiły serca wielu osób. Netflix postanowił zmienić ceny subskrypcji w Polsce. Nadal mamy do wyboru trzy plany. Jak się one prezentują?

  • Pakiet podstawowy – 29 zł
  • Pakiet Standard – 43 zł
  • Pakiet Premium – 60 zł

Możemy zacząć od dobrej wiadomości. Otóż cena pakietu podstawowego została obniżona aż o 5 złotych (z 34 zł). Jednak ten plan jest dosyć słaby, bowiem ogranicza jakość wideo do zaledwie 480p. Pakiet Standard dalej kosztuje tyle samo, co wcześniej, czyli 43 zł. Niestety, więcej zapłacą Ci, co wybrali najlepszy pakiet z jakością 4K i HDR-em, czyli Premium. Zamiast 52, będą musieli płacić teraz 60 złotych, czyli o 8 zł więcej.

Netflix
Nowy cennik (fot. Netflix)

Warto jednak dodać, że z pakietu podstawowego może jednocześnie korzystać dwie osoby, a ze standardowego – 3. Najlepiej sytuacja wygląda w przypadku Premium, bowiem mowa tu o 5 ekranach w tym samym momencie. Jeśli dzielimy konto, to ceny nie będą aż tak odczuwalne, choć Netflix próbuje z tym zjawiskiem walczyć, o czym więcej dowiecie się >>stąd<<.

Warto dodać, że zmiany cen subskrypcji dotyczą wszystkich – zarówno nowych użytkowników, jak i obecnych.

Źródło: Netflix

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!