To koniec dzielenia kont na Netflix? W Polsce pojawiła się nowa weryfikacja

netflix
Netflix w Firefox

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Netflix zamierza jakoś zwalczyć problem dzielenia kont na wiele osób. Jak się okazuje, nowa metoda weryfikacji właśnie dotarła do Polski.

Dzielenie konta na Netflix może być nieco trudniejsze

Jakiś czas temu świat obiegła informacja mówiąca, że Netflix zamierza weryfikować konta, aby wykryć kto je dzieli niezgodnie z regulaminem. Na początku weryfikacja odbywała się tylko w Stanach Zjednoczonych, jednak jak się okazuje – trafiła również i do Polski. Jak się to objawia?

Użytkownik po uruchomieniu Netflixa zobaczymy wielki ekran, na którym platforma informuje o potrzebie weryfikacji konta. Weryfikację można odbyć na dwa sposoby – za pomocą maila oraz kodem SMS. Po wybraniu metody, Netflix wysyła specjalny kod, który należy podać na platformie. Co ważne, póki co, weryfikację można opóźnić, ale nie wiemy na jak długo.

netflix
(fot. Na Ekranie)

Dlaczego Netflix chce pozbyć się współdzielenia kont? Wydaje się to być całkiem proste, bowiem zamiast dostawać pieniądze za jeden abonament na pięć osób, Netflix woli dostawać równowartość pięciu abonamentów. Czy tak faktycznie będzie? Ciężko powiedzieć. Ludzie po prostu mogą zacząć rezygnować z platformy, bowiem opłacanie własnego abonamentu nie jest już tak tanie, jak konto dzielone.

Warto przypomnieć, że Wersja podstawowa kosztuje 34 złotych, jednak z tego konta może korzystać tylko jedna osoba, a jakość obrazu jest drastycznie obniżona. Wersja Standard kosztuje 43 złote – tutaj z konta mogą korzystać dwie osoby (mieszkające pod jednym adresem), a jakość obrazu to HD. Istnieje również abonament premium, który kosztuje 52 złote i ma najmniej ograniczeń.

Czy to naprawdę będzie taki problem?

Nowa weryfikacja zapewne będzie mocno problematyczna dla osób, które kupują dostęp do konta na jakichś zewnętrznych serwisach. Tam dogadanie się w sprawie weryfikacji może być trudne. Co innego natomiast, kiedy takie konto dzielą sobie znajomi – tutaj zapewne weryfikacja nie będzie problemem.

Źródło: Na Ekranie

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!