Netflix został pozwany przez sukces Squid Game

netflix logo

Nowy serial na platformie Netflix, Squid Game” osiągnął ogromną popularność. Była ona tak duża, że poskutkowała zakłóceniami w sieci internetowej Korei Południowej. Jeden z tamtejszych dostawców usług szerokopasmowych zdecydował z tego powodu pozwać platformę.

Netflix ponownie głównym winowajcą obciążenia sieci

Jest do południowokoreański dostawca internetu, SK Broadband. Jak podaje źródło, złożył on pozew do sądu przeciwko Netfliksowi i zażądał odszkodowania za problemy na łączach internetowych spowodowane masowym oglądaniem popularnego serialu. Rzecznik prasowy Netfliksa nie chciał skomentować doniesień związanych ze Squid Game.

Squid Game

Jak oświadczył Ted Sarandos, współdyrektor generalny Netfliksa, podczas corocznej konferencji Code Conference, produkcja ma ogromną szansę by zostać największym pod względem popularności nieanglojęzycznym serialem w historii platformy. Aktualnie najchętniej oglądanym serialem Netfliksa jest “Bridgerton”, który w 28 dni po premierze został obejrzany przez 82 mln użytkowników. Według menedżera istnieje duża szansa, że “Squid Game” będzie największym serialem w historii” Netfliksa. 

SK Broadband zarzuca Netfliksowi, że w ciągu ostatnich trzech lat ruch w sieci, jaki generuje platforma, wzrósł o 1150 gigabitów na sekundę. Szczyt obciążenia infrastruktury sieciowej w Korei Południowej przypadł na 17 września, dzień premiery “Squid Game”. Rzecznik SK Broadband zaznacza, że Amazon, Facebook i Apple ponoszą opłaty za korzystanie z koreańskiej sieci internetowej. YouTube i Netflix nie mają takiego obowiązku.

W Korei Południowej powrócono do dyskusji prawnej dotyczącej obowiązku uiszczania opłat za korzystanie z pasma internetowego przez takie platformy jak Netflix. Przypominamy także, że w trakcie pandemii Netflix zdecydował się na obniżenie jakości streamowanych filmów, z powodu obciążenia infrastruktury.

Źródło: businessinsider.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!