Netflix znowu eksperymentuje z interaktywnymi programami

Netflix znowu eksperymentuje z interaktywnymi programami

Ogromna popularność Netflixa na świecie nie wynika wyłącznie z pokaźnej biblioteki seriali i filmów, ale także z innowacyjnych rozwiązań, które zostały wprowadzone przez platformę streamingową, jak np. interaktywne programy. „Trivia Quest” ma być świeżym spojrzeniem na ten temat.

Nowa jakość programów?

Kilka lat temu Netflix zapowiedział, że zamierza pracować nad nową formułą programów, które będą w stanie bardziej zaangażować widza w akcję, dając mu poczucie, że stał się istotnym elementem całej fabuły. Pierwszym poważnym testem był serial „Black Mirror: Bandersnatch”, który okazał się dużym sukcesem, chociaż wiele osób wytykało mu powtarzalność schematów, przez co fenomen szybko przeminął. W międzyczasie Netflix próbował jeszcze swoich sił z innymi tego typu produkcjami, ale ostatecznie temat na dłuższy czas ucichł.

Netflix znowu eksperymentuje z interaktywnymi programami
Źródło: Netflix

Wyzwanie

Wraz z początkiem kwietnia będziemy mieli okazję brać udział w kolejnym eksperymencie dotyczącym interakcji pomiędzy programem, a widzem. Potrwa on od 1 do 30 kwietnia. Tym razem wygląda to nieco inaczej, bo przyjmie formę quizu, ale dlatego powinno nas szczególnie zainteresować. „Trivia Quest” będzie miało formę codziennych odcinków zawierających serię 12 łatwych i 12 trudnych pytań, ale nie sama ich treść powinna nas najbardziej interesować, co sposób ich personalizacji. Jeśli Netflix chce, aby forma „Trivia Quest” zdobyła uznanie wśród widzów, musi sprawić, że pytania będą odpowiednio dobrane pod demografie danego regionu, co może okazać się całkiem interesujacym do obserwacji pokazem zastosowania AI.

Sam „Trivia Quest” nie ma być jedynie suchym testem wiedzy, ale według Netflixa będzie zawierać fabułę, która skupi się na postaci Willy’ego, którego zadaniem będzie uratowanie swoich przyjaciół przed czarnym charakterem nazwanym Rocky. Co ciekawe, jedynie maksymalny wynik w każdym z poszczególnych testów zagwarantuje nam odblokowanie zakończenia całej historii.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!