Netflix wprowadza do Polski nowe, tańsze plany mobilne. Będą dostępne dla wszystkich już niebawem!

netflix logo

Netflix ostatnio nieźle kombinuje jeśli chodzi o plany abonamentowe, które oferują w swojej usłudze. Pisaliśmy niedawno o planach długoterminowych, z mniejszą ceną w ogólnym rozrachunku, które wprowadzono w Indiach. Słyszeliśmy również o nowej, mobilnej wersji usługi od Netflixa, która to ma trafić już niebawem również do Polski!

Netflix i plany mobilne – kiedy, gdzie i za ile?

Aktualnie mamy do wyboru trzy plany abonamentowe, niebawem będzie ich pięć. Dwa nowe nazywają się Mobile i Mobile+. Jak nazwa sugeruje, niosą one za sobą pewne ograniczenia. Będzie można z nich korzystać tylko na urządzeniach mobilnych. Pierwszy z nich, który będzie najtańszym abonamentem w ofercie Netflixa w Polsce, umożliwi konsumowanie treści wyłącznie na smartfonach i tabletach. Co ciekawe, drugi plan, czyli Mobile+, będzie dostępny także na komputerach. Lekka sprzeczność z nazwą, ale niech Ci będzie Panie Netflix…

W planie Mobile wyłącznie jedna osoba może korzystać z usługi, Mobile+ pozwala korzystać z dobroci od Netflixa na dwóch urządzeniach jednocześnie. Różnica między nimi objawia się także w jakości, tańszy plan pozwoli wyłącznie na jakość SD, kiedy droższy umożliwi oglądanie treści w FullHD. Pozostaje kwestia ceny – Mobile będzie kosztował 24 zł miesięcznie, gdy Mobile+ będzie wyceniony na 38 zł.

Zobacz też: Disney+ wystartuje w Europie szybciej niż planowano. O Polsce wciąż cisza…

Nowe plany powinny wejść do Polski do końca lutego. Myślę, że mogą się one okazać strzałem w dziesiątkę. Sam najczęściej oglądam seriale na Netflixie na telefonie bądź komputerze i gdybym nie potrzebował czasem zalogować się na telewizorze, zmieniłbym plan na Moblie+. Netflix podkreśla, że póki co są to testy nowych planów, więc wcale nie jestem pewny, że zostaną one w ofercie na stałe. Firma chce sprawdzić, czy będą się cieszyć one adekwatną popularnością i przyniosą odpowiedni zysk. Jeśli jednak przyjmą się one w Polsce dobrze, to zapewne zostaną do naszej dyspozycji na dłużej.

Co sądzicie o nowych opcjach, które zaprezentował Netflix? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!