Netflix: współdzielenie konta będzie dodatkowo płatne? To jest możliwe

Neftlix
Netflix

Dzielenie konta Netflix to powszechny proces. Sam Netflix o tym bardzo dobrze wie i od jakiegoś czasu próbuje z tym jakoś walczyć. Możliwe, że wprowadzi dodatkową opłatę za takie dzielenie konta.

Dzielenie konta Netflix ale za dodatkową opłatą?

Netflix pozwala na jednym koncie tworzyć kilka profili. Dlatego też z jednego konta może korzystać kilka osób, ale jest pewien warunek – wszyscy muszą mieszkać na terenie tego samego gospodarstwa domowego. Jednakże popularnym jest dzielenie kont nawet z totalnie nieznanymi sobie ludźmi, a z tym chce gigant walczyć. I właśnie wymyślił nową metodę.

Do tej pory Netflix próbował dzielenie kont po prostu zablokować. Teraz jednak zmienia taktykę i może na taki proceder zezwolić, ale jeśli będziemy gotowi więcej zapłacić. Testy nowego podejścia mają rozpocząć się w najbliższych tygodniach w Chile, Kostaryce i Peru. To właśnie w tych krajach, jeśli ktoś dzieli konto z ludźmi spoza gospodarstwa domowego, to będzie musiał dopłacić.

netflix
(fot. cottonbro z Pexels)

Klienci będą mogli dodać dwóch dodatkowych członków do swoich kont uiszczając opłatę miesięczną w postaci 2380 CLP w Chile, 2,99 USD w Kostaryce oraz 7,9 PEN w Peru. Warto zaznaczyć, że Netflix w Kostaryce kosztuje od 8,99 do 15,99 USD.

Muszę zaznaczyć, że Netflix chce też umożliwić migrację profili na nowe konta. To właśnie miałoby ułatwić klientom na opłatę własnej subskrypcji bez utraty historii oglądania, która może być dla wielu wręcz kluczowa. Trzeba przyznać, że Netflix faktycznie szuka jakiegokolwiek wyjścia, aby zarobić ciut więcej.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!