Netflix testuje funkcję migracji profili na nowe konta

Netflix testuje funkcję migracji profili na nowe konta

Wiele osób musiała przynajmniej raz zakładać zupełnie nowe konto w serwisie Netflix. Gigant streamingowy pracuje nad funkcją, która pozwoli przenieść całą zawartość starego profili na nowe konto.

Przeprowadzka

Potrzeba zmiany konta głównego na Netflixie wynika z wielu różnych przyczyn, ale do głównych należą zapomniane hasło, niechciany „gapowicz” lub bałagan związany ze zbyt dużą ilością użytkowników zmieniających nieumyślnie ustawienia i listę wybranych przez nas produkcji. Netflix ma zamiar pozwolić osobom, które chcą założyć nowe konto, na przeniesienie całej zawartości swojego dotychczasowego profilu do tego utworzonego na nowo. Funkcja ta działa obecnie na terenie Chile, Kostaryki i Peru.

Netflix testuje funkcję migracji profili na nowe konta
(fot. ridleyjr na Imgur)

Darmozjady

Według samego Netflixa ma to zachęcić osoby, które barwnie nazywa „darmozjadami”, do założenia swoich własnych kont, bez obawy o utratę ustawień profilów. Nie do końca wydaje się to trafnym pomysłem w stosunku do osób, które pasożytują na innych, ale sytuacja wygląda już zupełnie inaczej w przypadku osób uczciwie dzielących konta z rodziną lub znajomymi. W ich przypadku rezygnacja z dokładania się oznacza utratę całej historii oglądania. Netflix dając im możliwość przeniesienia profili, pozwoli takim użytkownikom na bardziej swobodne dobieranie sobie współsubskrybentów. Funkcja ta jest o tyle zaskakująca, że Netflix już wielokrotnie informował, że ma zamiar ograniczyć tego typu zachowania, zmuszając niejako swoich klientów do zakładania własnych kont.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!