Netflix i opłaty za współdzielenie konta. Jak będzie to wyglądać w naszym kraju i kiedy zostanie wprowadzone?

netflix logo

Netflix już od dawna informuje, że prędzej, czy później zostaną wprowadzone poważne zmiany w kwestii dzielenia kont z innymi osobami. Początek roku przyniósł nam szczegóły tego planu.

Kontrowersje

Jedna z pierwszych platform streamingowych, która w szybkim tempie zyskała ogromną popularność na całym świecie, w równie szybkim tempie przechodzi obecnie duże zmiany. Zasada działania Netflixa pozostaje w swoich korzeniach niezmienna, ale korzystanie z usługi już nie do końca. Pierwszą poważną nowością było zapowiedzianie subskrypcji z reklamami. Mniej więcej w tym samym czasie zaczęto poruszać temat współdzielenia kont, co bardzo nie spodobało się klientom. Dlaczego wzbudza to aż takie duże kontrowersje?

netflix
Netflix w Firefox

Martwy przepis

Netflix w swoim założeniu jest platformą, która ma umożliwić oglądanie dostępnych filmów i seriali wielu osobom naraz. Początkowo nie precyzowano, kto to powinien być, ale w regulaminie możemy już odszukać dokładniejszą definicję. Sprowadza się ona do pojęcia gospodarstwa domowego, czyli miejsca, w którym przebywa główny właściciel konta, a także jego bliscy. Można zatem stwierdzić, że Netflix pozwala na współdzielenie kont, ale tylko dla osób mieszkających w tym samym domu. Sytuacja ta komplikuje się w momencie, kiedy zauważymy, jak wiele osób zasady tej kompletnie nie przestrzega.

Netflix i opłaty za współdzielenie konta. Jak będzie to wyglądać w naszym kraju i kiedy zostanie wprowadzone?

Opłaty dodatkowe

Netflix jest po części sam sobie winien tej sytuacji, ponieważ nigdy wcześniej nie zwracał szczególnej uwagi na egzekwowanie własnego regulaminu. Teraz się to zmieni i to diametralnie. Na szczęście dla nas, w Polsce nie będą to zmiany polegające na obłożeniu konta głównego dodatkowymi opłatami. Na zachodzie nie mają tyle szczęścia i tam pojawia się opłaty. Dla użytkowników w naszym kraju pojawia się jednak pewne obostrzenia.

Ojciec Chrzestny w Netflix
Ojciec Chrzestny w Netflix

Weryfikacja

Podanie loginu i hasła nowej osobie, która ma z nami od teraz współdzielić konto, spowoduje uruchomienie procesu weryfikacji. Na główny adres mailowy, podany podczas rejestracji wysłana zostanie wiadomość z prośbą o weryfikację urządzenia. Dopiero po pozytywnym zaakceptowaniu tej prośby, nowy użytkownik będzie mógł skorzystać z oferty platformy. Ważne jest to, że na weryfikacje będziemy mieć 15 minut, w czasie których należy wprowadzić wysłany kod na stronie, której adres podany będzie w wiadomości. Możemy zatem odetchnąć z ulgą (na razie), ponieważ nie czekają nas żadne dodatkowe opłaty.

Źródło: upflix.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!