NewPipe – zamiennik YouTube Vanced – z ogromnymi nowościami!

newpipe
Logo NewPipe

NewPipe to niezależna i otwarta aplikacja kliencka pozwalająca wygodnie oglądać filmy w serwisie YouTube (i nie tylko) na urządzeniach z Androidem. Najnowsza aktualizacja wnosi ważne usprawnienia.

NewPipe z aktualizacją do 0.23.1

NewPipe to aplikacja FOSS, którą znajdziemy chociażby w F-Droid. Pozwala nam oglądać filmy w serwisie YouTube bez reklam, bez zakładania konta Google, a także nawet na zablokowanym ekranie. Po tym, jak rozwój YouTube Vanced został wstrzymany, NewPipe stał się projektem naprawdę popularnym, a dogłębny opis aplikacji znajdziecie >>tutaj<<.

Co wnosi NewPipe 0.23.1? Przede wszystkim mowa tu o wsparciu dla interfejsu DASH. Po dwóch latach prac, w końcu deweloperom udało się przygotować technologię, która pozwoli zrezygnować z HTTP na rzecz czegoś lepszego. I tak właśnie DASH ma sprawić, że każdy film z YouTube będzie ładować się szybciej, sprawniej i bezproblemowo (do tej pory niektóre filmy mogły nie działać prawidłowo). Niektórzy użytkownicy zaznaczają również, że DASH przyczynił się do zaniknięcia problemów z buforowaniem filmów podczas odtwarzania.

newpipe
newpipe

Deweloperzy również zdradzają, że odtwarzanie zakończonych streamów na żywo powinno działać lepiej. Użytkownicy dostali także więcej formatów i rozdzielczości filmów do wybrania. Pojawiło się także wiele usprawnień dla obsługi PeerTube (twórcy zaznaczają, że nareszcie można normalnie korzystać z tej platformy w NewPipe), a także dla SoundCloud.

NewPipe pobierzecie zarówno z oficjalnej witryny projektu, jak i z F-Droid.

Źródło: NewPipe Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!