Alternatywna aplikacja YouTube – NewPipe – ze sporą aktualizacją. Jest też polski akcent

newpipe
Logo NewPipe

NewPipe to bardzo dobra aplikacja do obsługi serwisu YouTube oraz instancji PeerTube. Właśnie została zaktualizowana do wersji 0.22.0. Wśród nowości znajdziemy polski akcent.

NewPipe 0.22.0 już jest

NewPipe to otwartoźródłowa aplikacja na Androida, która pozwala nam oglądać filmy w serwisie YouTube z zachowaniem prywatności oraz wygody. Dlatego też możemy dobrowolnie wybrać jakość obrazu, skorzystać z trybu Picture-in-Picture czy nawet jesteśmy w stanie oglądać filmy na zablokowanym ekranie. Warto dodać, że NewPipe jest aplikacją normalnie dostępną w F-Droid. Muszę jednak zaznaczyć, że NewPipe nie jest kolejnym YouTube Vanced – nie jest to zmodyfikowana aplikacja YouTube, a kompletnie inny program.

newpipe

Nowa aktualizacja do NewPipe to między innymi nowy efekt graficzny kiedy to przewijamy film za pomocą podwójnych tapnięć w ekran.

newpipe

Przypięte komentarze od teraz mają specjalną ikonkę, dzięki czemu wyróżniają się na tle innych. Ustawienia aplikacji oferują wyszukiwanie co powinno znacznie ułatwić korzystanie. Dodano też wiele poprawek błędów, co usprawni ogólne odczucia z korzystania.
A co z polskim akcentem? Twórcy chwalą się że instrukcje znajdujące się w README zostały przetłumaczone na język polski. Jest to dzieło wynikające z pracy użytkownika Radplay.

newpipe

Aplikację NewPipe możemy pobrać na dwa sposoby. Jedna opcja to skorzystanie ze sklepu F-Droid. Niestety, na moment pisania tej publikacji nie znajdziemy tam nowej aktualizacji do wersji 0.22.0. Kolejną drogą jest pobranie pliku .apk bezpośrednio z repozytorium programu na GitHub. Problemem jednak jest fakt, że jeśli mamy program z F-Droid, to niemożliwym jest jej zaktualizowane za pomocą pliku APK z GitHuba – wynika to z innego podpisu.

f-droid
Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację z F-Droid

Źródło: NewPipe

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!